Biosys Facebook Pixel

Autonomiczna kontrola dostępu

Prosta kontrola dostępu (karta/hasło)

Piątek, 6 maja 2016

Autonomiczna kontrola dostępu

zbliżeniowy kontroler dostępu kod pin karta

Jak najlepiej zabezpieczyć budynek lub pomieszczenie przed dostępem niepowołanych osób? Producenci oferują liczne urządzenia, które pozwalają na kontrolowanie, kto ma możliwość wejścia na określony teren. Wśród proponowanych rozwiązań są autonomiczne kontrolery dostępu.

To urządzenie, które spełnia dwie bardzo przydatne funkcje. Jest swego rodzaju połączeniem czytnika kart oraz kontrolerem sterującym elektrozamkiem. Odczytuje także breloki ISO UNIQUE. Jego programowanie odbywa się za pomocą klawiatury numerycznej, w którą wyposażony jest sprzęt. Całość stanowi kompletny zestaw służący do kontroli dostępu.

Uzyskiwanie dostępu do danego pomieszczenia odbywa się poprzez przyłożenie karty zbliżeniowej lub breloka RFID oraz podania określonego kodu PIN. Istnieje możliwość włączenia dwóch sposobów zabezpieczenia jednocześnie lub korzystanie tylko z jednego, wybranego. Kontroler nie ma możliwości podłączenia się pod komputer, jest więc zatem urządzeniem niesieciowym. Przez to jest o wiele tańsze rozwiązanie niż bardziej rozbudowane i zaawansowane systemy. Ułatwia to montaż sprzętu tak, gdzie jest problem z dostępem do sieci komputerowej lub nie ma takiej opcji.

Jak wygląda zarządzanie autonomiczną kontrolą dostępu?

Zarządzanie kontrolerem odbywa się bezpośrednio przy przyrządzie oraz przy użyciu klawiatury lub karty administracyjnej. W pamięci urządzenia można pomieścić do 800 identyfikatorów zbliżeniowych oraz tyle samo haseł. Dodanie, usuwanie oraz modyfikowanie danych dotyczących pracowników odbywa się przy użyciu specjalnych, krótkich kodów, które określone zostały w instrukcji obsługi sprzętu.

Jakie cechy dodatkowe posiadają specjalne czytniki? Mechanizm umożliwiający dostęp do danego pomieszczenia działa na zasadzie wyjścia przekaźnikowego sterowanego bezpośrednio ryglem lub zworą elektromagnetyczną. Możliwe jest również zaprogramowanie czasu otwarcia drzwi, co ułatwi np. przenoszenie większej ilości rzeczy przez to samo wejście. System działa także w drugą stronę. Dla chętnych istnieje opcja założenia przycisku wyjścia, którego naciśnięcie spowoduje zwolnienie blokady oraz otworzenie drzwi.

Na uwagę zasługuje trwała i wytrzymała obudowa, która będzie służyć przez długi czas. Urządzenie ma wytrzymałość temperatur od -20 do +70 stopni, dzięki czemu z powodzeniem może być używane także w warunkach zewnętrznych. Zasilane jest prądem o niskim napięciu, przez co nie zużywa dużo energii podczas pracy. Ten kontroler dostępu śmiało może być wykorzystywany w pełnym Systemie KD, wyposażonym w m.in. bramki kontroli dostępu np. jako elementy do mniej istotnych pomieszczeń.

Jeśli zainteresował Cię temat kontroli dostępu, niezwłocznie skontaktuj się z naszym specjalistą!


Zobacz inne