Bezpieczeństwo nie tylko w firmie

Jak zabezpieczyć swoje mienie

Wtorek, 15 listopada 2016

Bezpieczeństwo nie tylko w firmie

Kłódka z zamkiem szyfrowym na kartach bankomatowych

Nie ma dnia, żebyśmy nie słyszeli w radiu, bądź nie czytali w gazecie o kolejnym włamaniu do czyjegoś domu, bądź biura. Łupem padają często drogocenne rzeczy, takie jak biżuteria, pieniądze, sprzęt firmowy, a także ważne dokumenty. Sprytny złodziej dokładnie wie, kiedy i w jaki sposób może zaatakować, a my jesteśmy niczego nieświadomi. Jednak, dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu i skutecznemu systemowi kontroli dostępu może ustrzec się wizyty nieproszonego gościa, także w naszym domu.

Specjalne programy są w stanie zapewnić nam wysoki poziom bezpieczeństwa i zachować przed nieprzyjemnymi zdarzeniami, takimi jak kradzież. Włamanie do naszej posiadłości czy miejsca, gdzie przechowujemy ważne dla nas rzeczy to dotkliwe wydarzenie, którego z pewnością nie chcielibyśmy przeżywać. Zgłoszenie sprawy na policje, a następnie dochodzenie śledcze może ciągnąć się w nieskończoność, a w konsekwencji i tak nie odzyskamy utraconych przedmiotów. Dlatego według zasady „lepiej zapobiegać, niż radzić” należy odpowiednio zabezpieczyć się przed konsekwencjami włamania.

W wielu firmach coraz popularniejsze stają się systemy kontroli dostępu (system SKD), które umożliwiają wejście na teren przedsiębiorstwa bądź poszczególnych pomieszczeń tylko osobom upoważnionym. Nikt inny nie zdoła wejść, a próba przechytrzenia programu może skończyć się włączeniem alarmu i zareagowaniem odpowiednich osób. Za pomocą systemu możemy dokładnie kontrolować, kto chce wejść na teren firmy, kto ma dostęp do określonych miejsc, a komu taka opcja została uniemożliwiona. W ten sposób zwiększamy poziom bezpieczeństwa przechowywanych w przedsiębiorstwie sprzętów, jak i ważnych dokumentów, które nie powinny dostać się do niepowołanych osób.

Jednak odpowiednie zabezpieczenie powinno być dostępne nie tylko w miejscu naszej pracy. Także we własnym domu chcemy czuć się bezpiecznie i pewnie. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby systemy kontroli dostępu zastosować również na użytek prywatny. W ten sposób dokładnie kontrolujemy, kto chce dostać się do naszego domu, za pomocą m.in. monitoringu umieszczonego przy wejściu. To także dobry pomysł na zabezpieczenie poszczególnych pomieszczeń przed dostępem np. małych dzieci. Nawet gdy nie będziemy w domu, odpowiedni poziom bezpieczeństwa sprawi, że nie musimy bać się o nasz dobytek.


Zobacz inne