Biometria w przedszkolu

Rozliczanie czasu pobytu dziecka w przedszkolu

Poniedziałek, 9 listopada 2015

Biometria w przedszkolu

przedszkolak bawi się zabawkami

Dziś, kiedy dzieci w naszym kraju jest coraz mniej, a społeczeństwo z roku na rok się starzeje. W takiej sytuacji coraz większą uwagę zwracamy na to, w jakich warunkach bawią się nasze dzieci. Również dlatego placówki publiczne mają dziś obowiązek rejestrować czas pobytu dziecka w przedszkolu, a wszystko za sprawą zmiany ustawy o systemie oświaty.

Aktualnie po nowelizacji ustawy zamiast naliczanej w przeszłości opłaty stałej pojawił się system naliczania opłaty, za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu. Dotyczy to jedynie godzin, które przekraczają wcześniej ustalony próg.

Jako że dziś każda placówka publiczna musi rejestrować czas, w którym dziecko przebywa w przedszkolu, ma to kluczowe znaczenie dla ich pracy. Wszystko za tego, że od tego momentu to na barki pracowników przedszkoli spadł obowiązek prowadzenia nie tylko ewidencji czasu pracy przedszkolanek, ale i rejestru godzin, w których dziecko było pod opieką placówki. Czyli od momentu godziny przyjęcie, aż do czasu odbioru pociechy przez rodzica. Jeden podpis prezydenta sprawił, że pracownicy stanęli przed bardzo trudnym wyzwaniem. Przecież prowadzenie tak dokładnego rejestru wymaga nie tylko wiedzy oraz odpowiedniego przygotowania, ale i dobrego zaplecza technicznego, które nie tylko może okazać się zbyt skomplikowane, ale i niekiedy nieosiągalne dla większości placówek.

Na szczęście BioSys znalazł rozwiązanie. Jako firma idąca z duchem czasu zdecydowaliśmy się na implementacje rozwiązania, które umożliwia rejestrację dodatkowych zajęć płatnych, w których dziecko może uczestniczyć, takich jak język angielski, zajęcia taneczne czy też plastyczne. Cały system obsługiwać można w bardzo prosty sposób. To rodzic dokonuje rejestracji, a wszystko odbywa się przy użyciu karty zbliżeniowej, lub w bardziej zaawansowanych systemach odcisku palca.

Rozwiązanie idealne, łatwe i przyjemne w obsłudze. Czego chcieć więcej?


Zobacz inne