Biurko nowoczesnego pracownika

Rejestrator czasu pracy na biurku

Czwartek, 4 sierpnia 2016

Biurko nowoczesnego pracownika

smart-watch na ręce

Nowoczesność dąży do różnych przejawów kontroli. Chociaż początkowo to hasło może wzbudzać w nas niepokój, po odpowiednim zbadaniu tematu, nieprzyjemne poczucie słabnie. Osoby, które pamiętają jeszcze czasy niesprawiedliwej inwigilacji, prześladowania i donoszenia, nie ufają nowym metodom kontroli.

Pracownik nowoczesnej firmie jest rozliczany z wykonanych zadań i to jest sprawiedliwe. Dzięki zachowaniu odpowiednich technik rejestracji czasu pracy, zaangażowanie zatrudnionego jest odpowiednio docenione, natomiast jego brak – widoczny. W sytuacji, gdzie każdy jest odpowiedzialny za siebie, nie ma mowy o niesprawiedliwym podziale wynagrodzenia, czy nierównomiernym rozdzielaniu obowiązków.

Właśnie dlatego, pracownik „przyszłości” będzie posiadał biurko, które powie wszystko na temat jego pracy. Będzie ono stanowiło silne argumenty podczas rozmowy – nie tylko dla pracodawcy, ale i pracownika. Obowiązkowy i zaangażowany członek firmowego zespołu, z pewnością nie zostanie przez to pokrzywdzony.

Spersonalizowane biurko powinno być wyposażone w trzy podstawowe elementy:

  • Rejestrator czasu pracy – posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności, charakteryzujące nowoczesny system wspierający naliczanie wynagrodzenia w przedsiębiorstwie. Dzięki niemu, pracownik może samodzielnie zarządzać czasem swojej pracy: wciskać „start” w momencie rozpoczęcia pracy oraz „stop”, po zakończeniu działań. To idealne rozwiązanie zarówno dla pracownika, jak i jego przełożonego.
  • Karty dostępu - Identyfikator tożsamości – może znajdować się w rejestratorze czasu pracy. Chodzi o to, by nie doszło do przypadkowego włączenia urządzenia przez kogoś innego. Dzięki spersonalizowaniu systemu, po odciśnięciu palca, skanie oka lub twarzy, dochodzi do rozpoczęcia pracy urządzeń na pracowniczym biurku.
  • Hasła na komendy głosowe – poza możliwością identyfikacji tożsamości poprzez cechy fizyczne, ciekawą alternatywą są komendy głosowe. Ważne hasła, czy dokonywanie określonych działań przez rejestrator, mogą odbywać się po rozpoznaniu głosu nadawcy.

Do efektywnego działania powyższych urządzeń, istotne jest połączenie z internetem. Czasami bowiem konieczna jest konfiguracja danych, czy bieżące aktualizacje. Kontrola czasu pracy to jeden z trudniejszych problemów pracodawców, dlatego przedsiębiorstwo, które sobie z nim poradzi, z pewnością odczuje pozytywne skutki. Właśnie dlatego, spersonalizowane biurko nowoczesnego pracownika, to ciekawy temat dla firm z dużym potencjałem.


Zobacz inne