Biosys Facebook Pixel

Czym zaskoczy Cię system RCP?

RCP - System

Czwartek, 10 września 2015

Czym zaskoczy Cię system RCP?

zeszyt długopis kubek na biurku

Rejestracja czasu pracy to niekiedy dość złożony problem w przypadku wielu firm. Nie każdy bowiem od razu potrafi poradzić sobie z wprowadzaniem danych, weryfikacją pracowników czy sprawdzaniem tego, kto ile założonej pracy wykonał. W przypadku pracy produkcyjnej, gdzie zatrudniony każdego dnia robi dokładnie to samo, nie powinno być z tym żadnego problemu, jednak praca handlowca to zupełnie inna sprawa, wtedy z całą pewnością niezbędny może okazać się system RCP.

Programy RCP, jak już wielokrotnie wspominaliśmy, są podstawową aplikacją większego systemu. Korzystanie z takiego rozwiązania pozwala na działanie na linii klient-serwer lub jednostanowiskowej. Warto jednak zauważyć, że w firmie, gdzie pracuje cały dział HR, który zajmuje się weryfikacją obowiązków pracowników, możliwe jest nadawanie różnych praw, różnym użytkownikom. Aby to lepiej zobrazować, potrzebny jest ciekawy przykład — kierownik konkretnego działu firmy może uzyskać dostęp tylko i wyłącznie do danych, które dotyczą jedynie jego pracowników. Wyklucza to zatem porównywanie pracy danych działów przez ciekawskich użytkowników.

Najciekawsze w działaniu całego systemu jest to, że może on obsługiwać wiele systemów pracy, które obowiązują na całym świecie. Najważniejszy jest oczywiście ten podstawowy, który obowiązuje w naszym kraju, czyli od poniedziałku do piątku 8-16. Program RCP na szczęście jest w stanie działać w kilku różnych systemach jednocześnie. Możliwa jest zatem rejestracja czasu pracy zmianowej, gdzie uwzględniane są dni wolne czy następuje automatyczne rozpoznawanie zmiany, która aktualnie rozpoczyna pracę. Dodatkowo działa, kiedy zakład pracuje w ruchu ciągłym lub pracowników obowiązuje nienormowany czas pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość weryfikacji zadaniowego czasu pracy, który najczęściej wybierany jest w przypadku tych, którzy swoje obowiązki pełnią poza siedzibą firmy. Cały system RCP pozwala również na weryfikację elastycznego czasu pracy, kiedy to wymagane jest wprowadzanie różnych godzin rozpoczynania pracy w różnych dniach czy wskazanie przedziału czasu, w którym pracownik ma wykonać swoje obowiązki.

Możliwości tego rozwiązania są niezwykle szerokie, a korzystanie z niego powinno znacznie ułatwić pracę.


Zobacz inne