Biosys Facebook Pixel

Nowoczesny terminal do systemów Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu

Rejestrator BS-T-FOTO5

Piątek, 17 grudnia 2021

Rejestrator czasu pracy z kamerą - detekcja maseczki i pomiar temperatury

rejestrator-detekcja-maseczki.png

Rejestratory nowej generacji z rodziny FOTO5 to pięknie i starannie zaprojektowane urządzenia. Są idealnym uzupełnieniem naszej autorskiej aplikacji Etatomierz – systemu obsługującego rejestrację czasu pracy i kontrolę dostępu.

Rejestratory czasu pracy z kamerą posiadają szereg opcji dostosowania do indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników. Projektując rozwiązanie oparte o czytniki FOTO5 możemy skupić się na tradycyjnych formach rejestracji i weryfikacji, czyli kartach zbliżeniowych lub odcisku palca. Gdy chcemy zrobić krok do przodu oferujemy moduł FOTO-Identyfikacji, który znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie w biurze.

Zależy nam, aby nasi Klienci otrzymali wiedzę na temat urządzeń i mogli wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Na naszym blogu pisaliśmy wcześniej na temat:

W dzisiejszym wpisie chcemy poruszyć ważny temat – weryfikacji przestrzegania procedur, które pomagają zmniejszyć ryzyko związane z rozpowszechnianiem się koronawirusa (COVID-19). Opowiemy o:

  • sposobie bezdotykowego mierzenia temperatury pracownikom;
  • weryfikacji obowiązku noszenia maseczek w zakładach pracy.

W sytuacji wciąż rosnącego zagrożenia epidemiologicznego, ważne jest przestrzeganie reguł bezpieczeństwa sanitarnego w codziennych kontaktach. Wskazane jest, aby pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, szczególnie w miejscach, gdzie nałożenie maseczki to obowiązek.

Zdarza się, że przedsiębiorcy ze względu na charakter działalności zmuszeni są narzucić dodatkowe ograniczenia. Przykładem może być organizacja spotkań w czasie których przełożeni proszą uczestników o pojawienie się z zasłoniętą twarzą. 

Obowiązek noszenia maseczek w zakładach pracy - funkcja detekcji maseczki w rejestratorze czasu pracy z kamerą 

detekcja-maseczki-rejestrator.png

Możemy sobie wyobrazić, że kwestia kontroli przestrzegania wprowadzonych zasad w miejscu, gdzie przebywa wiele osób bywa nieco skomplikowana. Na szczęście istnieją narzędzia, które wspierają nasze działania. Rejestrator czasu pracy z kamerą pomoże zweryfikować obowiązek noszenia maseczek w zakładach pracy.

Poza funkcją zliczania godzin pracy, rejestrator jest w stanie rozpoznać twarz pracownika i ocenić, czy nosi maseczkę ochronną. Jeżeli osoba unika obowiązku zasłaniania ust i nosa może nie uzyskać zgodny na wejście do pomieszczenia. 

Rejestrator czasu pracy z kamerą – moduł bezdotykowego mierzenia temperatury pracownikom

pomiar-temperatury-detekcja-maseczki.png

W obecnej sytuacji związanej z epidemią wirusa COVID-19 szczególnie zwracamy uwagę na kwestie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. W miejscach, gdzie przebywa spora liczba osób ryzyko zakażenia jest większe, dlatego przedsiębiorcy wdrażają rozwiązania mające na celu ograniczenie ryzyka rozpowszechnia się zagrożenia.

Jak powszechnie wiadomo jednym z głównych symptomów infekcji jest podwyższona temperatura ciała. Czasami zakażony człowiek czuje się dobrze i nie ma świadomości lekkiej gorączki. Tradycyjne mierzenie temperatury pracownikom może być kłopotliwe. Najlepiej wybrać metodę pomiaru automatycznego, gdzie nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu, a sama czynność zajmuje jedynie kilka sekund.

Jeden z modeli rejestratora z serii FOTO5 posiada moduł bezdotykowego mierzenia temperatury pracownikom. Nakładka umieszczona na urządzeniu wykrywa podwyższoną temperaturę ciała użytkownika. Zakres odstępstw od normy możemy wskazać w ustawieniach czytnika. 

Jak rejestrator czasu pracy z kamerą zareaguje na człowieka z gorączką lub stanem podgorączkowym?

Tutaj sporo zależy od operatora systemu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest poinformowanie pracownika o wyniku pomiaru (rejestrator przekaże komunikat "Temperatura przekroczona") oraz odmówienie wejścia do pomieszczenia objętego Kontrolą Dostępu. Negatywną weryfikację nie należy traktować jako dowód na rozwijanie się zakażenia. Rozstrzygnięcie terminala powinno zostać potwierdzone za pomocą klinicznych narzędzi do pomiaru temperatury. 

Rejestrator czasu pracy z kamerą – narzędzia wspierające funkcjonowanie biura w czasie pandemii 

mierzenie-temperatury-pracownikom-maseczka.png

Czytniki z serii FOTO5 ze względu na szeroki wachlarz możliwości, mogą być uzupełnieniem bardzo różnych projektów z zakresu Rejestracji Czasu Pracy i Kontroli Dostępu. Nowoczesne elementy hardware idealnie współgrają z innowacyjnym oprogramowaniem.

Obecnie, że wzglądu na czas pandemii przedsiębiorstwa wybierają rozwiązania, które wspomagają dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. 

Rejestratory czasu pracy z kamerą z serii FOTO5 w pełni wpisują się w standardy ochrony przed wirusem:

  • bezdotykowa weryfikacja – system rozpoznawania twarzy;
  • opcja detekcji maseczki ochronnej – weryfikacja obowiązku noszenia maseczek w zakładach pracy;
  • moduł służący do automatycznego mierzenia temperatury pracownikom.

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas treść była dla Ciebie interesująca i wartościowa. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat urządzeń z rodziny FOTO5, zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym. Zobacz inne