Bramki z detektorami metalu a systemy kontroli dostępu.

Do czego wykorzystać detektor metalu?

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Detektor metalu

Detektor metalu w służbie kontroli dostępu

W przypadku dbania o przepływ ludzi w naszej firmie czy organizacji warto zwrócić uwagę na wykrywacze lub detektory metalu. Bez wątpienia jest to jeden z lepszych sposobów na kontrolę dostępu dla niepożądanych osób.

Wykrywacze metalu od wielu lat z powodzeniem stosuje się na lotniskach, w sądach czy innych miejscach użyteczności publicznej. Bardzo często są elementami całych systemów kontroli dostępu. W przypadku amerykanów, wykrywacze metalu można spotkać nawet w drzwiach do szkół, do których uczęszczają problemowi uczniowie. Obok sądów, z tego typu rozwiązań korzystają, chociażby ambasady czy banki. Jak widać, nie jest to nic nowego na rynku zabezpieczeń. Jednak jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie w firmie, warto zainwestować w takie rozwiązanie. Na lotniskach widzimy wykrywacze, przez które przepuszczane są nasze bagaże oraz specjalne bramki, dodatkowo pracownicy wyposażeni są w ręczne detektory. Jednak w większości miejsc, o których wspomniano mamy do czynienia jedynie z bramkami lub ręcznymi detektorami, które w zupełności wystarczą.

Bramki, o których mowa wyglądają jak futryny wyjęte z drzwi i są w stanie całkowicie zbadać człowieka przechodzącego przez urządzenie. Główną zaletą takich detektorów jest brak występowania zjawiska kąta martwego, polegającego na częściowym przysłanianiu kontrolowanej osoby. W takim przypadku praca kontrolera odbywa się bez większych problemów. W przypadku detektorów ręcznych mogą one służyć do wspomagania pracy detektorów bramowych lub kontroli listów, bagaży. Najczęściej jednak wykorzystywane są do pracy w więzieniach, szpitalach czy innych tego typu miejscach, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem.

Implementacja tego rozwiązania nie powinna być trudna, głównie za sprawą tego, że urządzenia nie są specjalnie kosztowne, a sam proces, jakim jest kontrola dostępu, nie zajmuje specjalnie dużo czasu.


Zobacz inne