Drzwi z kontrolą dostępu

Zabezpieczenie drzwi systemem kontroli dostępu

Środa, 10 lutego 2016

Drzwi z kontrolą dostępu

drzwi na tle muru

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii, o jaką dba każdy człowiek. Dotyczy to szczególnie troski o rodzinę i własny dom. Nie zawsze chcemy, aby każdy miał dostęp do naszego domu lub konkretnego pomieszczenia. Zwłaszcza gdy mamy małe dzieci, które nie powinni wchodzić np. do gabinetu czy schowka na narzędzia. Warto w takiej sytuacji rozważyć kupno drzwi z kontrolą dostępu.

Odpowiednio dobrany system pozwoli uchronić dom i cenne rzeczy przed kradzieżą lub wizytą niepowołanych osób. Nie trzeba martwić się całymi dniami i nocami, że ktoś włamie się do naszego mieszkania. Możemy bez stresu wyjechać na kilkudniowe wakacje z rodziną, bez obawy, że zostaniemy okradzeni pod naszą nieobecność.

Nowoczesne systemy kontroli dostępu pozwalają na łatwe i skuteczne ochronienie domu lub mieszkania przed nieproszonymi gośćmi. Specjalnie zabezpieczone drzwi nie tylko zwiększają poziom bezpieczeństwa, ale również ułatwiają życie. Nie musimy korzystać z pęku kluczy, z których każdy pasuje do innego zamka. Do dyspozycji mamy jeden klucz, który otwiera wszystkie drzwi w domu. Oczywiście możemy ustawić, który z domowników ma dostęp do danego pomieszczenia. Odbywa się to poprzez zastosowanie specjalnych wkładek patentowych w zamkach, które blokują dostęp. W ten sposób mamy możliwość kontrolowania kto, gdzie wchodzi. Dzieci nie wejdą do pokoju, w którym mogą znajdować się ostre narzędzia ogrodnicze lub samochodowe, a drzwi wejściowe będą zabezpieczone przed wizytą niepowołanych osób. Co ciekawe, kluczy nie można dorobić u zwykłego ślusarza. Wraz z systemem otrzymujemy kartę bezpieczeństwa, która pozwala na zrobienie dodatkowego dostępu jedynie u producenta.

Innym wyjściem na zwiększenie bezpieczeństwa i kontrolę, kto może wejść do naszego domu, jest zastosowanie czytnika linii papilarnych. Dzięki temu tylko domownicy mają dostęp do wejścia i nie ma możliwości, aby ktoś inny otworzył drzwi. Urządzenie potrafi odczytać konfigurację linii papilarnych i przypisać ją do danej osoby. Ponadto, z każdym użyciem, rozpoznaje rosnące palce dzieci, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego ustawienia parametrów. Nie ma możliwości manipulacji z zewnątrz, dlatego żadna osoba niepowołana nie złamie kodu zabezpieczającego.


Zobacz inne