Biosys Facebook Pixel

Dzień z życia nowoczesnego pracownika cz. 1

Kontrolowanie czasu pracy

Czwartek, 22 września 2016

Dzień z życia nowoczesnego pracownika cz. 1

pracownicy pracujący w biurze przy laptopach

Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań na rynek, dzień potencjalnego pracownika może przypominać sceny z filmów SF.

Początek pracy 

Jeśli rozliczenie z pracownikiem nie odbywa się na zasadzie umowy o dzieło, lecz jest to naliczanie godzinowe, jak w przypadku umowy zlecenie, czy umowy o pracę, niezwykle istotne jest skrupulatne ewaluacja czasu, jaki dany pracownik poświęcił na wypełnianie swoich obowiązków. W tym celu, już na przywitanie dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu, pracownik melduje swoją obecność w biurze.

Warto pamiętać, że czas rozpoczęcia pracy, nie zaczyna się od momentu wejścia do biura, lecz od wykonania pierwszej akcji, np. wysłania e-maila do Klienta. Aby usprawnić ten schemat, wystarczy włączyć urządzenie zamieszczone na biurku pracownika, by została zapisana dokładna godzina przystąpienia do obowiązków.

Personalizacja urządzeń 

Skoro mówimy o rejestracji czasu pracy i odpowiednim jej rozliczaniu, urządzenia zawarte w biurze, muszą być przyporządkowane osobno do każdego użytkownika. Jak komputer, z którego korzysta jeden pracownik, tak i sprzęt naliczający godziny jego pracy, powinien być spersonalizowany. Wówczas, ewentualne błędy lub praca wykonana z naddatkiem, są weryfikowane, a dzięki temu, wynagrodzenie staje się bardziej adekwatne do zasług zatrudnionego.

Selekcjonowanie zadań

Istnieją takie zawody, w których niezwykle istotna jest efektywna praca. Oczywiście każdy pracownik powinien się starać, natomiast nie o tym mowa. Są różne czynniki, wpływające na produktywność zatrudnionych. Np. w przypadku handlowców, istotna jest ilość przeprowadzonych rozmów oraz ilość podpisanych umów.

Technolodzy skupiają się często na jednym urządzeniu – w zależności od dnia, wykonują inne czynności i nie należy ich rozliczać, kiedy byli bardziej, a kiedy mniej produktywni. Selekcjonowanie zadań pozwala na usystematyzowanie pracy. Dzięki temu, pracownik wie, na czym stanął, a pracodawca, który wymaga wglądu w efekty, może przejrzeć historię selekcjonera.

Podział pracy:

olśnienie pracownika w pracy

Stacjonarna 

W tym przypadku pracodawca ma pełny wgląd w wykonywane przez zatrudnionego obowiązki. Zdalni pracownicy pragną tych samych wynagrodzeń, natomiast ich praca w niektórych przypadkach jest znacznie gorzej weryfikowana. W przypadku, gdy zatrudnieni o tego typu przywilejach, dostają te same podstawy wypłat oraz premie, co pracownicy stacjonarni, może dojść do zamieszek w firmie.

Jeśli jednak, przy pomocy urządzenia, mierzącego postępy pracy, wykażemy, że ci zdalnie pracujący, poświęcają na swoje obowiązki tyle samo czasu, bez problemu będzie można adekwatnie ich pracę wynagrodzić. Poza korespondencjami e-mailowymi, można posłużyć się komunikatorem, za pośrednictwem którego, zdalni pracownicy posiadają stały kontakt z pozostałymi – mogą uczestniczyć w burzach mózgów, odpowiadać na pytania oraz sami je zadawać.

Zdalna

Urządzenia, kontrolujące czas pracy, mogą także działać zdalnie lub podróżować razem z pracownikiem. Dzięki temu możliwa jest późniejsza weryfikacja, czy praca stacjonarna jest bardziej pożądana w przypadku danego pracownika, czy też zdalnie pracujący wypada równie dobrze. Kontrola czasu pracy pomoże więc w ocenie, jaki tryb pracy będzie właściwy dla danej osoby.

W kolejnym artykule, będziemy kontynuować temat urządzeń obecnych podczas pracy w nowoczesnej firmie.


Zobacz inne