Kontrola Czasu Pracy w Twojej firmie

Jak kontrolować czas podległego personelu?

Środa, 28 lutego 2018

Jak efektywnie kontrolować czas pracy?

pracownik rozmawia przez telefon komórkowy

Większość pracowników jest rozliczanych na podstawie ilości czasu, który spędzają w przedsiębiorstwie. Zwykle jest to oparte o kalendarz czasu pracy, gdzie każdy pracownik wie, o której godzinie powinien rozpocząć i zakończyć realizację zobowiązań wobec pracodawcy.

Praca w oparciu o rejestrację EOP

W zależności od specyfiki danej firmy, część osób może pracować w oparciu o Ewidencję Obecności Pracownika. Jest to metoda, gdzie wystarczy jedna rejestracja obecności w ciągu dnia. Taki schemat jest najczęściej stosowany w przypadku kierowników, gdzie nie jest wymagana ich ciągła obecność na stanowisku. Takie osoby często zmieniają miejsce wykonywania swych zadań i nierzadko działania realizują poza firmą, będąc na przykład na spotkaniach "w terenie".

Praca wielozmianowa - grafik w pracy

W przedsiębiorstwach, gdzie konieczne jest zachowanie ciągłości produkcji - niezbędne jest, aby każdy pracownik miał dokładnie określony grafik, zwany również kalendarzem czasu pracy. W zależności od wykorzystywanego systemu istnieje wiele sposobów dystrybucji tych informacji. Przykładowo mogą to być:

  • lista wywieszona na gazetce firmowej w miejscu pracy
  • wydruk siatki grafiku pracy, który każdy pracownik otrzymuje od swojego przełożonego
  • dostęp dla pracownika do odpowiedniego systemu, np. Platformy WEB-Pracownik, gdzie możliwe jest nawet zgłaszanie wniosków urlopowych i śledzenie swych przepracowanych godzin

Zaplecze sprzętowe - rejestratory RCP

Na potrzeby systemu RCP niezbędne są odpowiednie urządzenia, które będą w stanie zarejestrować obecność pracownika. W naszej dostępne są różne rejestratory czasu pracy,  na których weryfikuje się każdy pracownik przy wejściu i wyjściu z terenu firmy. W zależności od wykorzystywanej technologii może to zrobić przy pomocy odcisku palca, karty zbliżeniowej lub wpisując swój PIN (hasło). Rejestratory gromadzą wszystkie informacje, które są następnie transferowane do systemu centralnego, gdzie następuje ich obróbka np. wyliczenie nadgodzin czy też czasów wyjść służbowych.

Gdzie znajdziemy informacje o systemach RCP?

Zapraszamy na naszą główną stronę biosys.pl, gdzie znajdziecie wiele informacji o kontroli czasu pracy, a także innych naszych systemach (np. dla kontroli dostępu, pracy zadaniowej i wielu innych rozwiązań). Zaznaczyć należy, że do każdego klienta podchodzimy indywidualnie Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.


Zobacz inne