Elektroniczne rozliczanie czasu pracy
poznaj nasze rozwiązania
Piątek, 7 maja 2021
Elektroniczne rozliczanie czasu pracy w przedsiębiorstwie

System RCP spełnia funkcje nowoczesnej ewidencji czasu pracy. Jest to także narzędzie, pomocne w procesie sprawnego oraz szybkiego elektronicznego rozliczania czasu pracy. Możliwe jest także rozbudowanie naszej aplikacji o moduły dodatkowe, które pozwolą właściwie zarządzać czasem pracy.
Jak elektroniczne rozliczanie czasu pracy może wpłynąć na rozwój firmy?
Po pierwsze: zyskujesz dostęp do rzetelnych danych.
Jak wygląda proces elektronicznego rozliczania czasu pracy? Najczęściej początek to określenie, czy Pracownik wypełnił grafik godzin pracy zgodnie z rzeczywistą normą. Zestawienie, pobrane z aplikacji jest listą obecności użytkownika systemu. Raport ukazujący czas spędzony w biurze, powstaje na podstawie odbić na czytniku. System Etatomierz samoczynnie przetwarza zebrane informacje oraz powiadamia operatora, w którym dniu zarejestrowana została nieobecność, a także jaki był jej powód.
Elektroniczny system rozliczania czasu pracy porówna normę z czasem faktycznie przepracowanym, rozliczy niedoczasy i godziny nadliczbowe. Kalkulacja nadgodzin 50% i 100% to kolejny element elektronicznego rozliczenia czasu pracy. System pomoże w rozliczeniu delegacji, a także każdej przerwy (przykładem może być przerwa na papierosa). System Etatomierz przeliczy pracę w godzinach nocnych, absencje wypoczynkowe, zwolnienia chorobowe, jak również inne nieobecności.
Po drugie: możesz podzielić zadania do wykonania.
W wielu firmach rozliczanie czasu pracy to zadanie nie tylko dla Działu Kadr. Często wyznaczoną część czynności wykonuje Kierownik. W ramach elektronicznego systemu rozliczania czasu pracy Etatomierz istnieje możliwość nadania uprawnień dla każdego z operatorów.
Kierownik planuje godziny pracy dla członków swojego działu. Kreuje grafiki czasu pracy, a pod koniec miesiąca pobiera raport pomocny w procesie rozliczania przepracowanych godzin. Zestawienie ujawnia wszystkie „niedoróbki”, w skład których wchodzą:
- spóźnienia;
- zbyt długi czas spędzony na przerwie;
- opuszczenie biura w trakcie pracy;
- absencje bez powodu oraz godziny nadliczbowe.
Po trzecie: uzupełni braki do obowiązującej normy.
W elektronicznym systemie rozliczania czasu pracy Etatomierz możliwe jest uzupełnienie luk w czasie pracy w następujący sposób:
- aktywność pracownika – składanie wniosków o korektę zdarzeń lub dzień wolny za pomocą Platformy WEB-Pracownik;
- uzupełnianie luk bezpośrednio w aplikacji;
- automatyczne działanie programu.
Po czwarte: weź pod uwagę czas nadpracowany.
W zakres okresu rozliczeniowego wchodzi zatwierdzenie czasu nadliczbowego. Przyjęty czas może zostać wykorzystany do uzupełnienia braków, czyli przykładowo spóźnień, oddany pracownikowi jako dzień wolny, jak również wpłacony w ramach nadgodzin.
Po piąte: zamknij miesiąc.
Rozliczanie czasu pracy z reguły finalizuje wprowadzenie do programu kadrowo-płacowego rejestru czasu pracy każdego z pracowników. Elektroniczny system rozliczania czasu pracy jest ogromnym wsparciem Działu Kadr w weryfikacji oraz potwierdzeniu otrzymanych od Kierowników informacji. Po akceptacji wszystkich danych możliwe jest zamknięcie miesiąca dla całej firmy.
Elektroniczne rozliczanie czasu pracy – mamy do zaoferowania różne rozwiązania
W celu przyśpieszenia procesu elektronicznego rozliczania czasu pracy w przedsiębiorstwie, proponujemy rozszerzenie systemu o Platformę WEB-Pracownik. Dlaczego warto wdrożyć takie rozwiązanie? Poniżej przedstawiamy zalety:
- pełna obsługa e-wniosków urlopowych;
- wgląd w raporty czasu pracy z oznaczonymi absencjami;
- wiadomości adresowane do pracownika np. zaproszenie do Działu Kadr;
- notatki i wiadomości wysyłane między użytkownikiem systemu, a przełożonym.
Zobacz inne