Biosys Facebook Pixel

Elektroniczny system Kontroli Dostępu

Postaw na praktyczne rozwiązania w swojej firmie

Piątek, 9 kwietnia 2021

Elektroniczny system Kontroli Dostępu

Postaw na praktyczne rozwiązania w swojej firmie.

elektroniczny-system-kontroli-dostępu-bezpieczeństwo

System Kontroli Dostępu, który zostanie wdrożony w firmie, powinien być funkcjonalny. Istotną kwestią jest łatwość dokonania rejestracji. Dzięki temu pracownicy po przyjściu do biura sprawnie dokonają rejestracji. Nie potrwa to dłużej niż parę sekund.

Wybór odpowiedniej  metody weryfikacji jest zwykle pierwszym krokiem do opracowania systemu kontroli dostępu, który polepszy funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Elektroniczny system Kontroli Dostępu - dla jakich firm jest to rozwiązanie?

biuro-elektroniczny-system-kd

Bez względu na to jak duże jest przedsiębiorstwo, bezpieczeństwo to kluczowa kwestia. Warto mieć na uwadze, że nowoczesne systemy kontroli dostępu oferują znacznie więcej niż kontrola wejść i wyjść.

Mały i średni biznes doceni przede wszystkim zastąpienie tradycyjnych kluczy elektroniczną blokadą , a także możliwość nadania różnych uprawnień dostępowych dla poszczególnych pracowników. Przydatne będą również raporty które pokażą kto i w jakich godzinach próbował wejść do pomieszczeń.

W zaawansowanej wersji elektronicznego systemu Kontroli Dostępu możliwa jest integracja z systemem alarmowym, z kamerami w ramach foto-rejestracji oraz z systemem pożarowym, co pozwoli na generowanie listy ewakuacyjnej, ewidencję punktów zbornych i utworzenie interaktywnej mapy obiektu.

Wpływ elektronicznego systemu Kontroli Dostępu na bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie 

elektroniczny-system-kontroli-dostepu-w-firmach

Ważnym zagadnieniem jest wysoka skuteczność działania systemu. Kluczowa  jest dla nas odpowiedź na pytanie, jaki poziom zabezpieczenia jest istotny w strefie, która zostanie objęta elektronicznym systemem Kontroli Dostępu.

Kod PIN to technika, która zapewnia  najprostsze oraz najłatwiejsze do złamania zabezpieczanie. Użytkownicy systemu bez trudu zdołają przekazać sobie ciąg znaków, a w konsekwencji obejść przydzielone uprawnienia. Karta zbliżeniowa jest pewniejszą  opcją, ale nadal istnieje możliwość przekazania karty osobie nieuprawnionej. Prawie stuprocentowym zabezpieczeniem jest zastosowanie elektronicznego systemu Kontroli Dostępu, opartego o czytniki z funkcją fotorejestracji oraz fotoidentyfikacji. Wykorzystanie funkcjonalności  rozpoznawania twarzy, najlepiej sprawdzi się w strefach o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa.

Elektroniczny system Kontroli Dostępu to narzędzie, które nie tylko pozwoli weryfikować dostęp pracowników do określonej strefy, ale również ograniczy wejścia osób nieupoważnionych na teren objęty szczególną ochroną. Wiemy, że zastosowanie kontroli dostępu do poszczególnych pomieszczeń lub obszarów w firmie to jeden z najważniejszych elementów polityki bezpieczeństwa przedsiębiorstw, pragnących chronić własność intelektualną oraz technologiczne osiągnięcia.

Naszym Klientom proponujemy elektroniczny system Kontroli Dostępu, którego nadrzędnym celem jest ujawnienie nieupoważnionych prób wejścia na teren objęty zabezpieczeniem.

Do jakich informacji ma dostęp operator systemu?

  • informowanie operatora o błędach popełnionych  przez pracownika (np. omyłkowe odbicie
  • spersonalizowane, szczegółowe raporty
  • alerty, które informują  o naruszeniu obszarów zabezpieczonych, a także nieuprawnionym otwarciu drzwi.

Możliwe jest również połączenie systemu KD z Rejestracją Czasu Pracy. Taka opcja pozwoli na nadanie uprawnień dostępowych jedynie w dni pracujące o określonych godzinach.


Zobacz inne