Biosys Facebook Pixel

Twój w pełni bezpieczny hotel

Jakie zalety na kontrola dostępu w hotelach?

Środa, 3 czerwca 2015

Hotelowe bezpieczeństwo

kontrola dostępu w hotelu (widok sterowania KD na ścianie)

Kontrola dostępu jest istotna przede wszystkim w firmach, jednak istnieje również wiele innych zastosowań urządzeń kontrolnych. Możemy z nich korzystać na parkingach, w centrach szkoleniowych czy w hotelach. To ostatnie rozwiązanie spotykane jest chyba najczęściej. Nowoczesny hotel, który walczy o gwiazdki, musi szczycić się nie tylko wysokim standardem pokoi, ale również wysokim bezpieczeństwem swoich gości.

Dlatego nikogo już nie dziwi to, że elementami składowymi systemu hotelowego stają się elektroniczne zamki, karty chipowe czy zbliżeniowe oraz cały system komputerowy wyposażony w odpowiednie oprogramowanie, który pobiera i kontroluje dane z czytników. Dzięki zastosowaniu czytników krat eliminujemy w naszym hotelu klucze. Dzięki temu nie będzie problemów z dorabianiem ich czy wymianą zamków na nowe. W momencie zgubienia czy zniszczenia karty dostępu wystarczy zaprogramować nową i zmienić dane odblokowujące zamek. A wszystko poprzez kilka kliknięć na klawiaturze komputera. Zainstalowany zamek można oczywiście otworzyć kluczem. Jednak jest to opcja awaryjna na wypadek wyczerpania się baterii w zamku. Te według danych różnych producentów powinny wystarczyć na około 10 tys. użyć karty. W zależności od użytkowania danego pokoju jeden zestaw baterii może służyć ponad rok. Pamiętajmy, że karta gościa zaprogramowana w trakcie meldunku umożliwia dostęp tylko i wyłącznie do danego pokoju, w określonym przedziale czasowym. Po tym karta jest blokowana, a dane najczęściej ulegają zmianie. Systemy obsługują również karty dla pracowników, którzy zajmują się pokojami czy karty awaryjne, w razie problemów. System najczęściej jest również wyposażony w karty, które umożliwiają otwarcie wszystkich drzwi w obiekcie.

W hotelu powinniśmy czuć się przynajmniej w jakiejś części jak w domu. Aby to osiągnąć, niezbędne jest poczucie bezpieczeństwa. W osiągnięciu go z pewnością właścicielom pomoże instalacja tego typu zabezpieczeń. 

System KD

W naszej bazie wiedzy poruszamy wiele tematów związanych z kontrolą dostępu. W szczególności zapraszamy  do zapoznania się z artykułem, mówiącym o elementach systemów KD


Zobacz inne