Biosys Facebook Pixel

Kontrola przejść (dostępu) w firmie

Sposoby na kontrolowanie podległego personelu

Czwartek, 18 września 2014

Jak kontrolować swoich pracowników?

panel kontroli

Dzięki postępowi technicznemu w obecnej chwili coraz więcej mechanizmów jest skomputeryzowanych.

Jest to wygodniejsze oraz bardziej bezpieczne w użyciu od tradycyjnych sposobów. Nie musimy martwić się, że ktoś niepożądany wejdzie nam do firmy, domu, czy szpitala. Systemy kontroli dostępu są łatwe do zamontowania, proste w obsłudze i stosunkowo tanie. Dlatego też decyduje się na nie coraz więcej osób.

Jego działanie polega na wprowadzeniu urządzeń oraz procedur organizacyjnych, mających na celu identyfikację podmiotu. Ludzi identyfikujemy za pomocą, między innymi: kodu numerycznego lub alfanumerycznego, karty plastikowej z kodem kreskowym, karty zbliżeniowej, chipowej, magnetycznej, odcisku palca, geometrię dłoni, tęczówki lub siatkówki oka, głosu, rysunku żył bądź DNA.

Taka kontrola dostępu posiada wiele zalet – jest wygodna, dzięki niej mamy natychmiastową identyfikację oraz nieustający monitoring. Możemy za jej pomocą kontrolować osoby przebywające na terenie naszej firmy, czy chronić dane osobowe. Programujemy jej poziomy według własnego uznania. Mamy możliwość archiwizacji danych.

Systemy kontroli dostępu są bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób posiadających własną firmę, czy miejsce, które chcieliby mieć pod szczególną ochroną.


Zobacz inne