Biosys Facebook Pixel

Jak najlepiej wykorzystać system RCP?

Sprawdź możliwości i skontaktuj się z nami!

Wtorek, 10 lipca 2018

Wykorzystanie systemu RCP w firmach

Czy masz już system RCP w swoim przedsiębiorstwie?

praca w systemie rcp

W każdej firmie wykorzystywanych jest wiele różnych systemów dla usprawnienia występujących w niej procesów. Mamy więc systemy przeciwpożarowe, systemy alarmowe, systemy dostępowe dla kontroli dostępu i wiele innych. Czasami możemy zapomnieć o optymalizacji naliczania czasu pracy i wiele czynności jest realizowanych „ręcznie” czyli metodą tradycyjną: „kartka i długopis”… Ale dlaczego nie przejść na rozwiązanie w pełni elektroniczne?

Co to jest system RCP?

System RCP to System Rejestracji Czasu Pracy. Na kompleksowe rozwiązanie zwykle składa się kilka elementów, a ich specyfika uzależniona jest od profilu działalności przedsiębiorstwa i ilości zatrudnionych pracowników. Elementy zawsze występujące to sprzęt i oprogramowanie.

Zaplecze sprzętowe - Rejestratory czasu pracy

Rejestratory czasu pracy często nazywane są terminalami czasu pracy. Są to urządzenia, gdzie pracownicy identyfikują się przy rozpoczęciu i zakończeniu świadczenia pracy dla pracodawcy. W zależności od wymagań mogą też rejestrować inne rodzaje zdarzeń, jak chociażby: wyjście na przerwę prywatną, opuszczenie zakładu pracy w celach służbowych (np. wyjście na pocztę) i wiele innych. Głównym zadaniem rejestratora jest zapamiętanie danych: kto, kiedy i co realizował.

Oprogramowanie Etatomierz

Aplikacja jest sercem systemu i umożliwia pobranie z terminalu rekordów z danymi i obróbkę tych informacji na potrzeby kierownictwa i kadr. To właśnie w oprogramowaniu określamy plany pracy, zasady naliczania godzin (np. wybór godzin nocnych) i przysługujące wynagrodzenie z tytułu nadliczbowego czasu pracy (np. 50%, 100%), dodatki za pracę w weekendy i wiele innych.

Nasza firma oferuje autorskie oprogramowanie Etatomierz dla kompleksowej obsługi zagadnienia czasu pracy w każdym przedsiębiorstwie.

Jakie usprawnienia ze sobą niesie?

Głównym usprawnieniem związanym z wprowadzeniem systemu RCP jest oszczędność czasu i pieniędzy. Rejestracja zdarzenia przyjścia lub wyjścia z pracy czy też przygotowanie dokładnego raportu czasu pracy zajmują sekundy. Przy odpowiednich modułach dodatkowych możliwa jest również optymalizacja dystrybucji informacji, np. w postaci dostępu pracowników do swoich grafików czasu pracy z dowolnego miejsca z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Możliwe jest też zdalne sprawdzenie swego bieżącego czasu pracy, czasu zatwierdzonych przez kierownika godzin nadliczbowych i określenie planowanych urlopów wypoczynkowych. 

Dla kogo dedykowane są systemy RCP

Systemy RCP dedykowane są wszystkim przedsiębiorcom, którym zależy na czasie, pieniądzach i wygodzie realizacji naliczania czasu pracy. Korzystają tutaj wszyscy w firmie. Kierownictwo oszczędza czas i pieniądze, a pracownicy mają wygodny dostęp i przejrzystość swoich raportów czasu pracy. 

Jeśli zainteresował Cię temat systemów RCP to zapraszamy di kontaktu z naszymi specjalistami (zakładka kontakt).
Zobacz inne