Jakie korzyści wnosi do firmy
system rejestracji czasu pracy?

System RCP podstawowym narzędziem w firmie

Piątek, 21 kwietnia 2017

Jakie korzyści wnosi do firmy system rejestracji czasu pracy?

Biuro grafika z komputeren PC

System rejestracji czasu pracy w firmie?

Wiele przedsiębiorców uważa za zbędną elektroniczną kontrolę pracowników. Dopiero po poznaniu profitów, które ona za sobą niesie, przekonują się do jej zastosowania. Wtedy zalety zaczynają górować nad wcześniejszymi uprzedzeniami, a szefowie cieszą się z udoskonaleń, które wniósł w ich firmę nowy system kontroli dostępu

Po pierwsze: oszczędność czasu

Kiedy pracownicy działu kadr nie muszą liczyć wszystkich godzin pracowników, by później móc wprowadzić je do systemu, w dużym stopniu oszczędzają czas. Mogą wtedy skupić się na innych zadaniach i nie obawiać się możliwości wystąpienia pomyłki podczas rachunków. Elektroniczna ewidencja czasu pracy jest wykonywana często i precyzyjnie, dzięki czemu wyklucza pojawienie się błędów. System RCP w całości zadba o przeliczenie przepracowanych przez pracowników godzin i wykona to nie tylko szybciej, ale też stuprocentowo bezbłędnie.

Po drugie: mobilizacja pracowników

Kiedy płacimy pracownikom za czas faktycznie spędzony w firmie, zmuszamy ich tym samym do większej mobilizacji. Wcześniej wspomniana precyzja w zapisywaniu godzin ich wejścia i wyjścia z pracy ma wpływ na ilość spóźnień czy opuszczonych dni. Podczas gdy jedni będą na to narzekać, inni uznają za plus wzięcie pod uwagę wszystkich dodatkowo spędzonych w pracy minut. W wielu przypadkach ewidencja czasu pracy wpływa na uelastycznienie jej warunków, ze względu na możliwość odrabiania przerw czy nieobecności, mając na uwadze ostateczną zgodność przepracowanych w miesiącu godzin.

Wszystko to wpływa na profesjonalny wizerunek naszej firmy. Zaczynając od wprowadzenia harmonii w jej wnętrzu, doprowadza do pozytywnego postrzegania na zewnątrz.


Zobacz inne