Kilka słów o tripodach

Jak bramki obrotowe zabezpieczają przejście?

Środa, 18 marca 2015

Kilka słów o tripodach

obrotowe bramki KD w firmie produkcyjnej

Poznaliśmy już czym jest skuteczna kontrola dostępu i oraz kilka narzędzi, które mogą nam w tym pomóc jak, chociażby karta dostępu. Skupmy się zatem na kolejnym narzędziu, które wykorzystuje kartę dostępu i skutecznie pomoże nam weryfikować przepływ pracowników. Narzędziem tym  jest bramka obrotowa, która może pomóc nam w rejestracji czasu pracy poszczególnych pracowników.

Bramki obrotowe, czyli tripody - kołowroty

Czym w ogóle jest bramka? Można to wytłumaczyć w kilku słowach, otóż jest to urządzenie, które służy do sterowania przepływu pieszych. Priorytetowym zadaniem takich bramek jest kontrola i weryfikacja pieszych przez nie przechodzących.

Tripody, bo tak fachowo zwą się bramki obrotowe, firmy, zatrudniające dużą liczbę pracowników mogą skorzystać z bramek obrotowych, które bez wątpienia uregulują ruch osobowy w firmie. Poza tym bramka umożliwi nam większą kontrolę nad pracownikami, którzy wychodzą z budynku firmy ponadto urządzenie ograniczy dostęp do firmy dla osób nieposiadających karty, Jednak najważniejszym plusem bramek jest to, że pozwolą one na zminimalizowanie ilości błędów pojawiających się w systemie rejestracji czasu pracy. Bramki obrotowe można wykorzystywać jednocześnie wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kolejnym istotnym faktem jest to, że bramki mogą być zarówno jednostronne jak dwustronne.

Dodajmy, że nie są to urządzenia wykorzystywane jedynie w firmach, można je wykorzystać w każdym miejscu, gdzie ważna jest weryfikacja przepływu ludności. Dobrym tego przykładem są bramki ustawiane na stadionach, przy wejściach do metra czy halach sportowych. Wszędzie tam, gdzie chcemy sprawdzić jak duże jest zainteresowanie danym wydarzeniem spotkamy się z bramkami. Nie dziwi więc fakt, że na stałe zagościło one w takich miejscach.


Zobacz inne