Biosys Facebook Pixel

Kontrola Czasu Pracy w przedsiębiorstwach

Dlaczego jest tak ważna?

Czwartek, 30 kwietnia 2020

Możliwości nowoczesnej kontroli czasu pracy

kontrola czasu pracy - dlaczego jest tak ważna?

Nowoczesna lista obecności

Część z nas, gdy zaczynała swoją aktywność zawodową, potwierdzała obecność w pracy podpisem na kartce. Dzisiaj coraz więcej firm decyduje się na całkowite wyeliminowanie papierowej dokumentacji. Elektroniczna lista obecności to przede wszystkim wygoda. Nowoczesny system Rejestracji Czasu Pracy oferuje jednak znacznie więcej. Możliwości raportowania, rozliczania, porównywania oraz archiwizowania wspierają Dział Kadr w codziennych obowiązkach. 

W dzisiejszym wpisie postaramy się opowiedzieć Ci, dlaczego wdrożenie systemu RCP to dobra decyzja oraz wskażemy korzyści na przykładzie aplikacji Etatomierz. 

Kontrola Czasu Pracy, czyli wiedza w jakich godzinach pracownik przebywa na terenie firmy

kontrola czasu pracy - w jakich godzinach pracownik pracuje

Kontrola Czasu Pracy to przede wszystkim skrupulatne rejestrowanie oraz przechowywanie danych o obecności pracowników w biurze. System Kontroli Czasu Pracy automatycznie wprowadzi niezbędne informacje, a także wskaże ewentualne błędy. Aplikacja poinformuje operatora o wydłużeniu czasu spędzonego w firmie, omyłkowych odbiciach i za długich przerwach.

Kontrola Czasu Pracy sprawdzi się w każdym biznesie – nawet tym całkiem małym

kontrolowanie czasu pracy na laptopie i telefonie komórkowym

Termin Kontrola Czasu Pracy brzmi poważnie? Wydaje Ci się, że wdrożenie systemu RCP nie sprawdzi się w Twojej firmie, ponieważ jest to mały biznes? Na szczęście aplikacja Etatomierz to produkt dostosowany do potrzeb użytkowników. Oferowany jest w kilku wariantach tak, aby również mniejsze i średnie przedsiębiorstwa mogły cieszyć się elektroniczną rejestracją i rozliczaniem czasu pracy. 

Kontrolowanie czasu pracy pozwala lepiej zarządzać zasobami ludzkimi 

pracownik biurowy - zarządzanie zasobami ludzkimi

Wdrażając w swojej firmie nowoczesny system Rejestracji Czasu Pracy, zyskujesz wiele narzędzi usprawniających funkcjonowanie działu kadr. W ramach naszej aplikacji możesz między innymi:

  •      rozliczyć czas pracy zgodnie z trybem obowiązującym w Twojej firmie;
  •      obsłużyć elektroniczne wnioski urlopowe;
  •      zastosować różne metody rejestracji;
  •      monitorować sprzęt wydany pracownikowi (elektroniczna ewidencja przedmiotów);
  •      wykorzystać oprogramowanie i czytniki również w terenie.

Jak sam widzisz, system RCP może działać w Twojej firmie na wielu płaszczyznach. Dodatkowo w każdej chwili masz możliwość przeniesienia aplikacji na wyższy poziom oraz rozszerzenia jej działania o moduły dodatkowe. 

Raporty i obliczenia – sprawnie rozliczenie czasu pracy  

rozliczanie czasu pracy nowoczesne raporty i obliczenia

Kontrola Czasu Pracy to zaledwie wstęp do mądrego zarządzania godzinami spędzonymi w biurze. Etatomierz dopasuje się do sposobu administrowania pracownikami  w Twoim  przedsiębiorstwie. Otrzymasz możliwość automatycznego rozliczania czasu pracy, nadania różnych uprawnień, a także połączenia manualnego zarządzania z funkcjonowaniem systemu bez interwencji operatora.

Zastanawiasz się jakie raporty będziesz mógł wygenerować?

Oprócz klastycznego zestawienia przepracowanych godzin otrzymasz  informacje o absencjach i przyrównanie normy z rzeczywistym czasem spędzonym w biurze. W zestawieniu RCP uwzględnione zostaną także nadgodziny 50% i 100%, praca w nocy, dodatki za pracę, urlopy wypoczynkowe, nieobecności z powodu choroby oraz inne rodzaje absencji.

Kontrola Czasu Pracy może być połączona z Kontrolą Dostępu

bezpieczeństwo w firmie hala biuro

System Kontroli Dostępu powinien oferować więcej niż nadzór nad wejściem i wyjściem pracowników. Nadanie uprawnień dostępowych może być ograniczone czasowo i uzależnione od grafiku pracy danego użytkownika. Przykładowo osoby pracujące w stałych godzinach, po wykonaniu swoich obowiązków będą miały godzinę na opuszczenie siedziby. Operator systemu może również zezwolić określonej grupie na przebywanie w budynku w godzinach wieczornych albo nadać nielimitowane prerogatywy dostępowe. 


Zobacz inne