Kontrola czasu pracy w Twojej firmie – czy jest Ci to potrzebne?

Dowiedz się, jak kontrola czasu pracy w twojej firmie zoptymalizuje jej działanie.

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Kontrola czasu pracy w Twojej firmie – czy jest Ci to potrzebne?

Rejestracja czasu pracy pracowników

Kontrola czasu pracy pracowników w firmie to ważny czynnik sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Niezależnie do tego czy zatrudniasz kilka osób, czy jesteś właścicielem dużego zakładu, specjalistyczny system ewidencji czasu pracy z pewnością się przyda. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Biosys oferuje innowacyjne rozwiązania rejestracji czasu pracy dla firm małych i dużych. Nasze systemy RCP zautomatyzują ewidencję w Twoim przedsiębiorstwie oraz pozwolą zoptymalizować prace, oszczędzając czas i pieniądze. Sprawdź jak.

Eliminacja błędów

Podstawową zaletą elektronicznej kontroli czasu pracy pracowników jest eliminacja błędów ludzkich, takich jak zapomnienie, by wpisać się na listę, złe wypełnienie wniosku urlopowego czy pomyłki przy tworzeniu raportów. Stawiając na rozwiązania komputerowe, możemy być pewni, że analizy będą wykonywane szybko i dokładnie, a konieczność odbicia się codzienne kartą dostępu zabezpieczy zapominalskich podwładnych.

Koniec z chaosem

Nowoczesny system RCP pozwala uniknąć chaosu, który towarzyszy obszernej dokumentacji. Ogromna ilość list obecności, wniosków urlopowych, zwolnień lekarskich itp. może spowodować nieścisłości czy zagubienie dokumentów, a to z kolei tworzy nieplanowane utrudnienia. W przypadku cyfrowych rozwiązań ten problem znika. Wszystkie dane są w jednym miejscu i nie sposób ich zgubić. Jednym kliknięciem mamy dostęp do historii każdego pracownika i to nawet sprzed kilku lat.

Sprawnie i szybko

Kontrola czasu pracy z systemami Biosys znacznie przyspiesza codzienną pracę działu kadr. Wszelkie wnioski mogą być bowiem składane droga elektroniczną. Nie ma mowy o tym, by co się gubiło. Tak samo przebiega zatwierdzanie wszelkich zgłoszeń. Dzięki temu odpowiedzi są szybkie, pracownicy nie muszą czekać na pisemne zgody. Z kolei operatorzy systemów rejestracji czasu pracy ekspresowo znajdą interesujące ich dane, porównają informacje o wszystkich podwładnych oraz odniosą je do norm, co znacznie ułatwia wysnuwanie wniosków o jakości wykonywanych obowiązków.

Minimum zaangażowania, maksimum efektu

Systemy RCP znacznie odciążają pracowników, którzy do tej pory byli odpowiedzialni za ewidencję. Teraz ten czas mogą poświęcić na inne obowiązki, urządzenie natomiast samo sprawuje pieczę nad podwładnymi.

Lepsze kierowanie zespołem

Postawienie na elektroniczne rozwiązania pozwala łatwo zaobserwować wszelkie anomalie w zespole. Czarno na białym mamy dane dotyczące absencji, spóźnień, nadgodzin, urlopów. Możemy od ręki sprawdzić kogo dziś nie ma w biurze i dlaczego. Dzięki temu widzimy zaangażowanie pracowników, a także jesteśmy w stanie szybko zlokalizować tych, którym spada motywacja i coś na to zaradzić we wczesnym stadium.

Większy komfort pracy

Cyfrowa kontrola czasu pracy to również atrakcyjne rozwiązanie dla pracowników. Oni także jednym kliknięciem mogą zgłosić wniosek o urlop, sprawdzić ilość nadgodzin, przekazać zwolnienie lekarskie czy zasygnalizować wcześniejsze wyjście. A wszystko dzieje się zdalnie, co oszczędza sporo czasu.

Optymalizacja kosztów pracy

Rejestratory czasu pracy optymalizują koszty. Pozwalają bowiem zdiagnozować, ile czasu pracownicy faktycznie spędzają na pracy. Ponadto system RCP pozwala odciążyć kadry oraz zmniejszyć obowiązki kierowników poszczególnych działów. W ten sposób zyskujemy ich czas, który mogą przeznaczyć na wypełnienie innych obowiązków.


Zobacz inne