Kontrola
system RCP w terenie

Rozwiązanie np. dla handlowców

Środa, 8 października 2014

Kontrola czasu w terenie

statek w porcie

Już zostało pokrótce wyjaśnione pojęcie systemu RCP (Rejestracji Czasu Pracy), ale jest to o tyle ważna kwestia, że należy się nad nią pochylić jeszcze raz, zagłębiając się bardziej w szczegóły.

Jeśli już zrozumieliśmy na czym polega przytoczony wyżej termin, to musimy sobie jeszcze uzmysłowić, że jest on również przydatny i możliwy w realizacji w sposób mobilny. Tylko pozornie wydaje się być to niewykonalne.

Temat ten powinien zaciekawić zwłaszcza pracodawców, którzy reprezentują branżę budowniczą czy rolniczą, ale również przedstawicieli handlowych oraz pracowników ferm zwierzęcych. O ile możemy sobie wyobrazić rejestrację czasu w pracy stacjonarnej, o tyle uzyskanie takiego samego efektu kontrolując pracowników mobilnych jest już bardziej skomplikowane.

Do tego procederu niezbędny jest zestaw mobilny, wyposażony w zasilacz (12V), specjalną baterię mini UPS oraz gniazda LAN i USB, dzięki którym po skończonej pracy przenoszone są dane na pendrive’a lub bezpośrednio do komputera. Zestaw posiada również w zależności od potrzeb, różnego rodzaju rejestratory (biometryczny, zbliżeniowy lub dualny).

Pewnie wiele osób zastanawia się, jak wygląda sprawa zasilania takiego zestawu, żywotności zasilacza. Muszę Państwa uspokoić, gdyż wbudowana bateria UPS pozwala na pracę przez ok. 10-12 godzin bez konieczności podłączania do zasilania. Oczywiście istnieje możliwość, aby urządzenie było cały czas podpięte do zasilania (230V), więc jeśli pozwala miejsce pracy, zalecane jest korzystanie z takiej opcji.


Zobacz inne