Kontrola dostępu – możliwe rozwiązania

Profesjonalna kontrola dostępu - sprawdź atrakcyjne rozwiązania Biosys!

Poniedziałek, 4 marca 2019

Kontrola dostępu – możliwe rozwiązania

kontrola dostepu

Kontrola dostępu to wszelkie środki i rozwiązania, których celem jest zabezpieczenie danego obszaru i zezwolenie na dostęp do niego, tylko uprawnionym osobom. Najlepiej sprawdza się w dużych budynkach, jednakże także mali przedsiębiorcy dzięki tym systemom mogą znacznie usprawnić funkcjonowanie swojej firmy. Instalacja ta posiada różne rozwiązania, które należy wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami. O sposobach zezwolenia dostępu dowiesz się więcej z tego wpisu.

Kontrola dostępu w oparciu o rejestratory zbliżeniowe

Pierwsza metoda, która jest również najczęściej spotykana to rozwiązanie wykorzystujące specjalne klucze, które obejmują karty zbliżeniowe, breloki czy maskowane identyfikatory. Te ostatnie są przykładowo wszyte w ubrania pracowników. Rozwiązanie oparte o rejestratory zbliżeniowe często spotykane jest przy wejściach do magazynów, zapleczy większych sklepów odzieżowych czy  kulis jakiegoś miejsca koncertowego. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się on przy drzwiach firmowych, wręcz przeciwnie, wiele korporacji opiera się na tym systemie. Biosys ponadto oferuje kontrolę zasięgu w oparciu o rejestratory dalekiego zasięgu. Taki system sprawia, że pracownik nie musi blisko podchodzić do samego urządzenia. Czytnik bowiem wyłapuje identyfikator już z odległości kilku metrów.

Kontrola dostępu w oparciu o rejestratory biometryczne

Drugie rozwiązanie, kierowane dla osób którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie, stanowią urządzenia biometryczne. System ten wykorzystuje cechy biologiczne pracowników i na ich podstawie udziela lub odmawia dostępu. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie usprawnia pracę i zwiększa komfort personelu. Nikt nie musi obawiać się o konsekwencje powstałe w wyniku zapomnianej lub ukradzionej karty dostępu. Czytnik biometryczny gwarantuje, że do danego pomieszczenia wejdzie tylko uprawniona do tego osoba, a więc zapewnia pełne bezpieczeństwo. Biosys oferuje kilka rozwiązań biometrycznych, wśród nich są takie jak odcisk palca czy odczytywanie wzorców twarzy. Dostępne są także metody hybrydowe, czyli takie które łączą różne typy odczytywania. Rozwiązania skupione na systemach biometrycznych stosują nie tylko firmy, którym zależy na przechowywanych danych czy bezpieczeństwie. Coraz częściej można spotkać je np. na siłowniach, które w ten sposób zapewniają swoim klientom wygodę i łatwy dostęp.

Zobacz inne