Biosys Facebook Pixel

Naczynia krwionośne w biometrii

systemy biometryczne i drzwi z kontrolą dostępu

Piątek, 10 lipca 2015

Naczynia krwionośne w biometrii

palec wskazujący ręki

Wielokrotnie już w naszych artykułach poruszaliśmy tematykę weryfikacji biometrycznej w firmie, banku czy innym miejscu. Technologie można implementować w zasadzie wszędzie. Czego dobrym przykładem jest jeden z poprzednich artykułów, w którym pisaliśmy o weryfikacji odcisków palców podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu. Jednak Finger Vein to nowa technologia, która idzie o krok dalej niż zwykła weryfikacja odcisków palców.

Bazą biometrii Finger Vein jest wzorzec naczyń krwionośnych, które znajdują się wewnątrz ludzkiego palca. Podobnie jak w przypadku odcisków palców, głosu czy skanu tęczówki, wzorzec naczyń krwionośnych jest unikalny nie ma możliwości, aby powielić go w jakikolwiek sposób. Wszystko za sprawą tego, że znajduje się on wewnątrz ciała ludzkiego. W takiej sytuacji pobranie go, a co za tym idzie skopiowanie, bez jakiejkolwiek ingerencji w komplementarność organizmu ludzkiego nie może mieć miejsca. Dzięki temu kontrola dostępu do pomieszczeń naszej firmy wchodzi na zupełnie inny poziom. Warto zaznaczyć, że dzięki wysokiej skuteczności rozwiązania jego implementację rozpoczynają banki, którym wybitnie zależy na bezpieczeństwie zarówno danych, jak i pieniędzy klienta. Największe znaczenie ma fakt tego, że palec, aby został poprawnie zweryfikowany, musi być częścią organizmu żywego, dlatego utracony palec tak naprawdę nikomu nie przyda się do ewentualnej kradzieży czy pozyskania jakichkolwiek danych. Z tego względu drzwi z kontrolą dostępu stają się niezbędnym elementem zabezpieczenia pomieszczeń i stref w firmach.

Z każdym rokiem technologia rozwija się tak, że niekiedy już nie wiemy, czy żyjemy w świecie realnym, czy tym opisanym w książkach Stanisława Lema lub przedstawionym w filmach z gatunku science-fiction. W każdym razie dzięki nowoczesnej technologii zabezpieczenia stają się coraz lepsze i zarazem trudniejsze do obejścia przez ludzi niepowołanych.


Zobacz inne