Nowoczesne metody kontroli dostępu – co wybrać?

Możliwości systemów KD

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Nowoczesne metody kontroli dostępu – co wybrać?

fabryka.

Niezwykle istotne jest korzystanie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, gwarantujących ochronę posiadanych przez firmę zasobów materialnych oraz niematerialnych. Kontrola dostępu to system, który należy wdrażać nie tylko w wielkich korporacjach ale i mniejszych przedsiębiorstwach. Wszędzie tam, gdzie wysyłane i odbierane są jakiekolwiek informacje dotyczące specyfiki działalności, należy zainteresować się KD.

Stosowania zabezpieczeń wymagają różne pomieszczenia w firmie – zarówno stanowiska komputerowe, jak i magazyny, czy serwerownie. Umiejętne dbanie o bezpieczeństwo wszystkich danych, jakie przepływają przez firmową sieć, świadczy o profesjonalizmie i rozwadze.

Najważniejszą zaletą stosowanych dziś rozwiązań informatycznych, jest przede wszystkim możliwość dokładnej identyfikacji osób korzystających z systemów kontroli dostępu. W zależności od wybranego systemu, można się jednak spotkać z mniejszym lub większym stopniem zabezpieczenia. Które systemy są najbardziej pewne i rekomendowane?

Najmniejszy stopień bezpieczeństwa gwarantuje zastosowanie kodu numerycznego, haseł, PIN-ów. Wszystko dlatego, że do tych informacji mają dostęp różni pracownicy. Z tego względu wykrycie, kto i o jakiej porze  korzystał z danego sprzętu lub obiektu, wymaga dodatkowego wsparcia kamer, podsłuchu, czy wywiadu.

Większą sprawnością w kwestii zabezpieczenia systemu cieszą się imienne karty chipowe, magnetyczne czy zbliżeniowe. Każdy pracownik ma przypisaną własną kartę, stąd wykrycie jego tożsamości jest prostsze. Pomyłka może zdarzyć się wówczas, gdy ktoś inny oszuka system i użyje cudzej karty.

Technologią, która daje największą gwarancję bezpieczeństwa w kwestii kontroli dostępu, są mechanizmy wykorzystujące odciski palców, skan twarzy, postury ciała, tęczówki oraz siatkówki oka, a także głos pracowników.

Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, które chcesz odpowiednio zabezpieczyć, koniecznie zainteresuj się rozwiązaniami jakie oferuje nowoczesna technologia i system kd.


Zobacz inne