Biosys Facebook Pixel

Nowy poziom weryfikacji

Rejestrator biometryczny twarzy

Wtorek, 18 sierpnia 2015

Nowy poziom weryfikacji

wymiary twarzy człowieka

Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych innowacjach. Nowinki technologiczne, innowacyjne rozwiązania, technika galopująca do przodu. Większości wydaje się, że już nic ich nie zdziwi. Wtedy przychodzi taki moment jak dziś, kiedy trafiają na podobny do tego artykuł. Dziś zajmiemy się sprzętem, który wprowadza nas w zupełnie nowy świat weryfikacji biometrycznej, gdzie łączy się różne systemy w jeden – być może, niezawodny.

Jednym z takich rozwiązań jest urządzenie - czytnik biometryczny -  BS-BioT Face, które jakiś czas temu pojawiło się na polskim rynku w ofercie naszej firmy.  Jego innowacyjność polega na tym, że umożliwia ono identyfikację osób poprzez weryfikację twarzy. Urządzenie to połączenie skanera ze standardową kamerą, którą możemy połączyć z systemem monitoringu. Z powodzeniem może być wykorzystane do biometrycznej kontroli dostępu.

Kamera weryfikuje rysy twarzy osoby, a następnie umożliwia jej dostęp do konkretnej części budynku. W przypadku, gdy weryfikacja jest niemożliwa, ponieważ dany osobnik nie znajduje się w bazie danych, urządzenie nagrywa kilkusekundowe ujęcie tak, aby zachować wizerunek „intruza” w swojej bazie danych.


Warto zauważyć, że urządzenie to może współpracować z innymi systemami identyfikacji. W połączeniu z np. weryfikacją linii papilarnych, czy układu krwionośnego palca, system staje się zaporom nie do ominięcia w żaden sposób. Połączenie kilku takich technik biometrycznych z całą pewnością umożliwi ograniczenie dostępu dla niepowołanych osób, niezależnie od tego, czy będzie to główne wejście do firmy, czy magazyn środków łatwopalnych. Dzięki temu kontrola dostępu, a nawet rejestracja czasu pracy wchodzą na zupełnie inny poziom zaawansowania.

Teraz pozostaje nam jedynie czekać na to, aby projekt się rozwijał, a być może za kilka miesięcy zostanie on rozszerzony o możliwość rozpoznawania tęczówki czy nawet weryfikację głosową, przez co nasz budynek staje się istną fortecą.


Zobacz inne