Korzyści z systemu rejestracji czasu pracy

Wzajemne zyski pracodawcy i pracownika

Piątek, 16 stycznia 2015

Obopólne korzyści

praca w kuchni

Pojęcie „systemu rejestracji czasu pracy” brzmi groźnie, ale trzeba nieco zagłębić się w temat, by dojść do wniosku, że kontrola niesie ze sobą sporo korzyści nie tylko dla jednej strony. Oczywiście mowa tutaj o pracodawcy, który analizuje na bieżąco postępy swoich pracowników i jest w stanie natychmiast reagować, zmieniać schemat działania, opracowywać nowy plan pracy. Dodatkowo udowodniono, że wraz z wprowadzeniem w życie systemu, wzrasta wydajność pracowników, a w konsekwencji firma zyskuje sporo pod względem ekonomicznym Pracownicy nie spóźniają, nie przedłużają przerw. Być może kilka minut nie wpływa na naszą wyobraźnię, ale jeśli pomnożyć tę liczbę przez ilość pracowników, to w skali rok otrzymamy system przyniesie nam spore oszczędności.

Dodatkowo pracownicy mają pewność, że ich wypłata będzie zgodna z tym, co sami wypracowali, pomyłki są wykluczone, jeśli system działa poprawnie. Ponadto, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba stać w kolejce do papierowej listy, oszczędzamy czas.

Pracownicy dzięki niniejszemu systemowi nie mają problemów z motywowaniem się do pracy, co może odbić się pozytywnie na możliwości awansu, pochwały ze strony przełożonego, który jednocześnie nie może zmuszać pracowników do zostawania dłużej w pracy niż jest to zapisane w przepisach.

W każdej chwili pracodawca ma kontrolę nad tym, gzie przebywa jego pracownik, czyli mamy przykład kolejnej zalety systemu, który poprawia bezpieczeństwo w pracy.


Zobacz inne