Biosys Facebook Pixel

Obsługa elektronicznych zwolnień lekarskich

Elektroniczne zwolnienia lekarskie teraz dostępne w Etatomierzu!

Wtorek, 16 kwietnia 2019

Obsługa elektronicznych zwolnień lekarskich

Elektroniczne zwolnienia lekarskie

System rejestracji czasu pracy oferowany przez Biosys to kompleksowe rozwiązanie do małych i dużych firm. Nie tylko zlicza moment przyjścia i wyjścia z pracy, ale też umożliwia monitorowanie absencji spowodowanych urlopem czy zwolnieniem lekarskim. Od niedawna proponowane przez nas innowacyjne oprogramowanie Etatomierz rozszerzyło swoją funkcjonalność o możliwość automatycznego importu zwolnień lekarskich. Jeszcze mniej niepotrzebnych papierów i większa precyzja pracy działu kadrowego dzięki Biosys!

Od zeszłego roku wszelkie zwolnienia lekarskie przysyłane są drogą elektroniczną od lekarza prosto do zakładu pracy. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich, ale dzięki Biosys może stać się jeszcze wygodniejsze. Od teraz bowiem system rejestracji czasu pracy Etatomierz posiada możliwość importowania plików e-ZLA i automatycznego wprowadzania informacji o nieobecności pracownika.

Większa precyzja

Możliwość importowania elektronicznych zwolnień lekarskich z platformy ZUS PUE wprost do systemu Etatomierz stanowi efektywne udogodnienie dla pracowników działu kadrowego. Dzięki automatyzacji rozwiązanie minimalizuje ryzyko pomyłki i przyspiesza cały proces wprowadzania nieobecności. Jeśli natomiast zdarzy się sytuacja, gdzie przesłane dane nie uzupełnią się od ręki system wskaże, w którym miejscu należy je wpisać.

Pełna automatyzacja

Zaimportowane dane automatycznie zaczytują się systemie Etatomierz są widoczne w grafiku pracownika, a także platformie WEB-Pracownik. Wyświetlą się również w raporcie czasu pracy oraz bieżącej liście obecności. Dodatkowym udogodnieniem jest wyróżnienie kolorem nieobecności, które zostały automatycznie dodane, dzięki temu zawsze mamy do nich wgląd.

Dostosowanie uprawnień

Etatomierz umożliwia również nadanie uprawnień dla poszczególnych pracowników. Dzięki temu możesz sprecyzować, kto i w jakim stopniu będzie miał dostęp do elektronicznych zwolnień lekarskich. Ikona importera e-ZLA może być również niewidoczna dla osób, które w ogóle nie korzystają z tej funkcji.

Elastyczność systemu RCP

Nasz system RCP od początku charakteryzował się dużą elastycznością i możliwością dostosowania jego właściwości od oczekiwań użytkownika. Podobnie jest w przypadku nowej funkcjonalności dodawania elektronicznych zwolnień lekarskich. To Ty decydujesz, które absencje mają zostać zaimportowane, możesz wybrać nawet pojedyncze dni. Dla niestandardowych zwolnień, operacje w systemie można wykonać ręcznie. Wszystkie czynności są odwracalne, więc nie ma ryzyka, że popełnisz błąd. Bez problemu również dotrzesz do wszelkich niezbędnych informacji za pomocą kilku kliknięć myszką. Aplikacja posiada bowiem skuteczny filtr, pozwalający w wygodny sposób odnaleźć to, czego się szuka.

Wzbogać już dziś swój system kontroli czasu pracy o nową funkcjonalność i jeszcze bardziej zoptymalizuj pracę działu kadrowego w Twojej firmie.


Zobacz inne