Biosys Facebook Pixel

Ochrona pod kontrolą

System kontroli strażników a kontrola czasu pracy

Poniedziałek, 11 stycznia 2016

Ochrona pod kontrolą

pracownik ochrony  kontroluje pracę na monitoringu LCD

Wraz z rozwojem firmy i specyfiką danej branży, wiele zakładów staje przed problemem zatrudnienia pracowników ochrony. Nie zawsze mamy pewność czy wybrane przez nas osoby są godne zaufania i można powierzyć im wykonywanie odpowiedzialnych zadań. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednie zaplecze techniczne.

Kontrola pracy pracowników ochrony może być jednocześnie kontrolą czasu pracy, jaką wykonują. Dzięki specjalnym systemom można w dokładny sposób sprawdzić co dana osoba robi, kto i kiedy patrolował teren firmy oraz jakie jej rejony odwiedzał. Możemy skontrolować, którędy poruszał się ochroniarz, przez co wiemy, w jaki sposób wykonuje swoją pracę. Dzięki temu wiemy co dzieje się w firmie podczas naszej nieobecności. Jednocześnie ma to wpływ na podniesienie jakości usług ochroniarskich.

System kontroli strażników jest prosty w obsłudze i nie wymaga złożonego sprzętu. Nie ma potrzeby montowania czytników w miejscach kontrolowania czy posługiwania się kartą zbliżeniową. Przekłada się to na obniżenie kosztów wykonania oraz obsługi. System składa się z przenośnego czytnika, który nosi ze sobą ochroniarz oraz punktów kontrolnych, zamontowanych w poszczególnych miejscach w firmie. Pokazuje trasę przejścia ochroniarza, a gdy pojawi się w pobliżu punktów kontrolnych, zostaje zeskanowany przez specjalistyczne urządzenia. Odbywa się to na dwa sposoby. Pracownik może zarejestrować swoją obecność w punkcie kontrolnym poprzez dotknięcie specjalnego aparatu lub bezprzewodowo, włączając urządzenie i zbliżając do identyfikatora w miejscu kontroli. Przykładowo, strażnik porusza się od wejścia do magazynu, a następnie przechodzi na halę produkcyjną. Potrafimy w dokładny sposób określić, gdzie i w jakim momencie się znajduje oraz jak długo tam przebywa. Wiemy, czy dobrze wypełnia swoje obowiązki oraz czy przestrzega grafiku obchodów.

Dane o pracy strażnika pobierane są na komputer PC, na którym można utworzyć raporty dotyczące poszczególnych pracowników. Odbywa się to poprzez podłączenie czytnika pod port usb. Informacje przesyłane są na dysk komputera, a program dopasowuje je do ustalonej trasy obchodów. W ten sposób pracodawca może sprawdzić, czy strażnik poruszał się właściwą drogą, czy odpowiednio wykonywał swoją pracę oraz ile razy i gdzie realizował patrol.

Systemy kontroli ochroniarzy swoje zastosowanie znajdują również w innych zawodach. Mogą być wykorzystywane w celu kontrolowania przedstawicieli handlowych. Jasno i łatwo da się określić czy pracownik odwiedził wszystkich klientów. Podobnie system działa w kontroli patroli grup interwencyjnych oraz służb serwisowych. Przydaje się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest sprawdzenie, czy dane osoby pojawiają się cyklicznie w wyznaczonych miejscach.


Zobacz inne