Biosys Facebook Pixel

Pod kontrolą gadżetów

Nowoczesne technologie dostępne już dzisiaj!

Środa, 14 grudnia 2016

Pod kontrolą gadżetów

mężczyzna z teczką

Monitoring komputera

Niezależnie od miejsca, w jakim znajduje się zatrudniony, jego praca może być nieustannie weryfikowana. Wszystko dzięki całodobowemu zdalnemu monitoringowi komputera. W przypadku, gdy wykorzystywany jest on do celów innych, niż praca lub gdy niepokojąco długo nie jest uruchamiany, pracodawca dostaje powiadomienie.

Komputer może także posiadać wbudowany licznik, który odlicza oraz rejestruje czas pracy oraz odbyte przerwy. Jest to niezwykle istotne – zwłaszcza w przypadku pracowników, których zdalne wykonywanie obowiązków jest zasadne. W każdym przypadku pracodawca powinien mieć ogląd na sytuację swojej firmy. W przypadku, gdy przedsiębiorstwo ponosi straty, posiada się wówczas podkładkę do egzekwowania kar za postępowanie niezgodne z zawartą umową.

Zdalna konferencja

Skoro możliwy jest zdalny monitoring, dlaczego mielibyśmy pominąć kwestię spotkania pracownik-pracodawca? W momencie, gdy należy szybko ustalić pewne fakty lub gdy w firmie konieczne jest odbycie rozmowy konferencyjnej, dzięki kamerom wysokiej jakości, możliwe jest przeprowadzanie video rozmów.

W przedsiębiorstwach nastawionych na współpracę zespołu, bardzo ważne jest ustalanie pewnych kwestii ze wszystkimi pracownikami, nie wyłączając żadnej jednostki. W firmach zdarzają się mniej lub bardziej rewolucyjne momenty. Aby podjąć właściwą decyzję, często warto przedyskutować coś wielokrotnie i usłyszeć, co ma do powiedzenia każdy poszczególny pracownik.

Pamięć zawsze w kieszeni

Od dłuższego czasu staramy się już nie obciążać komputerów zbędnymi plikami. Wiadomo, że w momencie przeładowania pamięci, praca urządzenia znacznie się spowalnia i mogą występować irytujące błędy systemu. Z drugiej strony, ważnych firmowych informacji nie należy przechowywać w „chmurze”. Właśnie dlatego przydatne są mikrourządzenia stanowiące zewnętrzne nośniki pamięci, które można mieć zawsze przy sobie i w razie potrzeby, załadować konkretne pliki w komputerze.

biznesmen przed dużym oknem

Stygmat wiarygodności

Chipy w dalszych ciągu są dla niektórych pojęciami urwanymi z filmów SF. Ci, którzy posiadają zwierzaki wiedzą, że coraz częściej poleca się je czipować. Nie bez przyczyny – zagubiony przyjaciel może zostać szybko dostarczony do swojego właściciela. Właśnie dzięki chipom z danymi jego pana.

Chociaż w tym artykule nie pragniemy pracowników porównywać do zagubionych zwierząt, warto sobie uświadomić, że chip jest mikrourządzeniem, którego montowanie jest nieinwazyjne dla żywego organizmu. Oznacza to, że za X lat, czipowanie pracowników może stać się powszechną czynnością. Wszystko po to, by posiadać rzetelne informacje odnośnie ich pracy poza biurem.

Usprawnienie weryfikacji kontroli czasu pracy telepracowników jest wskazane, ponieważ podejmowanie obowiązków poza biurem, jest coraz bardziej popularne. W tym przypadku warto pamiętać, że zabezpieczone muszą być obie strony – uprzywilejowany pracą zdalną zatrudniony oraz pracodawca, oferujący taką możliwość.

Większość z powyżej wspomnianych gadżetów, można zamontować w jednym urządzeniu. Ostatnio sporo słyszy się o tzw. telefonach modułowych, które mają zrewolucjonizować rynek. Chodzi o taki sprzęt, który będzie można dowolnie wyposażać w określone gadżety, spełniające różne funkcje (zwiększenie pamięci, obiektyw aparatu 360 stopni, wspomniany już chip GPS oraz wiele innych części).


Zobacz inne