System Kontroli Dostępu

sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa w firmie.

Środa, 3 marca 2021

Poznaj możliwości innowacyjnego systemu KD

budynek-kontrola-biurowiec.jpg

Nowoczesne rozwiązanie w zakresie kontroli wejścia do chronionej strefy powinno być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.  

Bezpieczeństwo w firmie – system Kontroli Dostępu

bezpieczne-biuro-system-kontroli-dostepu.jpg

Kontrola Dostępu to system zabezpieczający dostęp do pomieszczeń w Twojej firmie, a także informacje na temat drogi poruszania się po obiekcie.

Kiedy myślisz o bezpieczeństwie w swoim przedsiębiorstwie, rozważasz możliwość kontroli szerszej niż wejście i wyjście z budynku. Równie ważny jest czas pobytu w danym miejscu, informacja kto i o której godzinie próbował dostać się do pomieszczenia, w którym nie powinien przebywać.

System Kontroli Dostępu dostosowany do Twoich potrzeb

system-kontroli-dostepu-w-firmie.jpg

Ważną cechą produktu, który wybierzesz powinna być funkcjonalność. Pierwszym krokiem w procesie projektowania systemu KD jest wybór metody weryfikacji użytkownika. Rejestracja nie powinna zająć więcej niż kilka sekund. Poniżej przedstawiamy sposoby sprawdzania uprawnień dostępowych:

  • Karta zbliżeniowa
  • Technologia biometryczna
  • Kod PIN
Zbliżenie karty do czytnika to najpopularniejsza metoda funkcjonująca w naszych systemach Kontroli Dostępu. Użytkownik za pomocą plastikowego identyfikatora może otworzyć drzwi do pomieszczeń, do których otrzymał prawo wejścia.

Na podobnej zasadzie działa kod PIN. Zamiast karty pracownik wpisuje na czytniku ciąg cyfr. Kody dostępowe są nadawane indywidualnie dla poszczególnych osób.

Technologią najbardziej skuteczną i polecaną przez naszych specjalistów jest wykorzystanie unikalnych cech biometrycznych. Również w tym obszarze jest kilka możliwości. Możemy zaproponować odcisk palca lub geometrię twarzy.  

Nadanie uprawnień także może zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy. Operator otrzymuje możliwość zdefiniowania stref dostępu i wskazania przedziału czasowego, w jakim uprawnienia będą obowiązywały. Taka opcja jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którym zależy na ograniczeniu możliwości poruszania się po obiekcie pracowników, którzy zakończyli już pracę w danym dniu.

Oczywiście prerogatywy nadawane są indywidualnie dla pracownika lub dla całej grupy.

Jakie urządzenia mogą zostać wykorzystane w systemie Kontroli Dostępu?

system-kd-w-pomieszczeniach.jpg

Często podkreślamy, że nasze rozwiązania są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Również w kwestii rejestratorów dla systemu Kontroli Dostępu proponujemy kilka opcji, aby dopasować się do różnych oczekiwań.

 I.    Rejestratory zbliżeniowe

Czytniki wykorzystujące karty, breloki lub maskowane chipy. Identyfikacja następuje po zbliżeniu wybranego akcesorium do rejestratora.

II.    Kontroler dostępu z technologią biometryczną

Urządzenia korzystające z indywidualnych cech użytkownika oferują identyfikacje odciskiem palca, unikalnym wzorcem twarzy, a także metodami łączonymi. Czytniki oparte o biometrię to wyższy stopień bezpieczeństwa w systemach Kontroli Dostępu oraz komfort użytkowania. Pracownik nie musi pamiętać o noszeniu ze sobą karty ani obawiać się jej zgubienia. Zobacz inne