Biosys Facebook Pixel

Kontrola czasu pracy

Jakie rozwiązania warto wykorzystać w przedsiębiorstwie?

Poniedziałek, 15 lutego 2021

Poznaj możliwości systemu Rejestracji Czasu Pracy

zegar-laptop-biurko.jpg

Zdarza się, że postrzegamy kontrolę czasu pracy jako odnotowanie godzin przyjścia do pracy i opuszczenia biura. Nowoczesny system Rejestracji Czasu Pracy oferuje zdecydowanie więcej. 

Kontrola czasu pracy w zarządzaniu firmą 

kobieta-praca-laptop.jpg

Rejestracja i rozliczanie czasu pracy to ważny obszar w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Wdrażając w swojej firmie nowoczesny system RCP zyskasz elektroniczną ewidencje obecności, raporty opracowane według Twoich wytycznych, możliwość zaplanowania pracy dla całego zespołu oraz sprawnego rozliczenia czasu pracy.

Metody rejestracji zdarzeń w systemach Kontroli czasu pracy

dlonie-karta-identyfikator.jpg

Najpopularniejszymi sposobami rejestrowania czasu pracy są:

 • użycie karty zbliżeniowej;
 • wykorzystanie biometrii;
 • metoda zdalna. 

Odbicie plastikowej karty na czytniku to najczęstszy wybór Klientów. Rejestratory dostępne w naszej ofercie obsługują także breloki, opaski na rękę oraz maskowane chipy. Karta identyfikująca pracownika przypomina tę, którą płacimy za zakupy (takie same wymiary). Na życzenie Klienta może być zadrukowana lub biała z numerem.

System Rejestracji Czasu Pracy wykorzystujący odcisk palca jest jednym z najskuteczniejszych. Dlaczego? Tak zaprojektowany produkt trudno jest „oszukać”. Pracownicy nie mogą zamienić się identyfikatorem. Kolega za kolegę nie może zgłosić obecności w pracy. Dodatkową zaletą jest fakt, że użytkownik nie zgubi i nie zostawi w mieszkaniu narzędzia, którym odbija się na czytniku. Ma go przecież zawsze przy sobie.

Praca zdalna w ostatnim czasie zyskała na popularności. Jak przebiega kontrola czasu pracy w przypadku, gdy pracownik wykonuje swoje obowiązki w domu?  

Mamy dobrą wiadomość: Etatomierz daje możliwość Rejestracji Czasu Pracy również dla użytkowników wykonujących zawodowe czynności poza biurem. Przedsiębiorcom oferujemy Platformę WEB-Pracownik, czyli narzędzie będące alternatywą dla tradycyjnych metod potwierdzania obecności w pracy. Użytkownik, aby zarejestrować zdarzenie loguje się na indywidualne konto i zaznacza właściwą opcję np. praca start.

Nowoczesny system Kontroli czasu pracy wspiera każdy biznes, również ten niewielki

kobieta-biuro-laptop-biurko.jpg

Nawet w małym biznesie wraz z pojawianiem się  pierwszych pracowników, przychodzi pytanie, w jaki sposób rejestrować i rozliczać czas pracy? Może się wydawać, że innowacyjny system RCP to rozwiązanie jedynie dla dużych graczy. To nieprawda. Etatomierz z powodzeniem funkcjonuje w małych firmach.

Oto co oferujemy w ramach systemu dla małych i średnich przedsiębiorstw:

 • możliwość wygenerowania wielu raportów, w tym zestawienie w formie Karty Ewidencji Czasu Pracy;
 • automatyzację;
 • narzędzia do sprawnego planowania czasu pracy;
 • różnorodne metody rejestracji. 

Zaawansowana Kontrola czasu pracy – co oferuje system dla dużych firm?

biuro-pracownicy-laptopy-spotkanie.jpg

Większa liczba użytkowników aplikacji to więcej narzędzi pozwalających sprawniej rejestrować i rozliczać czas pracy. Oprócz podstawowych funkcji systemu RCP produkt dla dużego biznesu pozwala:

 • monitorować limit dni wolnych;
 • stworzyć szczegółowe raporty, w tym zestawienia na potrzeby statystyki;
 • ustawić powiadomienia o niezgodnościach z przepisami Kodeksu Pracy;
 • w sposób zautomatyzowany rozpisać grafiki cykliczne;
 • tworzyć różne okresy rozliczeniowe;
 • zliczać godziny nadliczbowe;
 • automatycznie rozliczyć czas pracy. 


Zobacz inne