Prowadź ewidencję idealną

Ewidencja czasu pracy 2.0

Środa, 16 listopada 2016

Prowadź ewidencję idealną

pracownicy w dużym biurze

Istnieje wiele sposobów na prowadzenie ewidencji czasu pracy. Najprostszą i zarazem najmniej wymagającą formą prowadzenia rejestracji jest zwykła kartka papieru. Jednak w dobie innowacyjnych rozwiązań technologicznych zwykła biała kratka jest niestety formą na tyle archaiczną, że ten sposób na szczęście wychodzi już z użycia.

Program Ewidencja Czasu Pracy powinien być wykorzystywany w taki sposób, aby możliwe było ustalenie liczby godzin, czy ilości wykonanej pracy. Wszystko po to, aby ustalić i wypłacić pracownikowi pensję o prawidłowej wysokości oraz odpowiedniej ilości wolnych dni.

Jak wiadomo, do ustalenia czasu pracy, wykorzystać można różne technologie. Wielokrotnie już wspominaliśmy o rejestracji przy użyciu czytnika linii papilarnych czy innych tego typu metod biometrycznych. Jednak podstawą powinien być specjalistyczny program oraz kilka urządzeń. Przy dobrze dobranym systemie, pracownik po przyjściu do pracy zbliża palec do czytnika linii papilarnych, który rozpoznaje naszego pracownika i rejestruje jego wejście oraz wyjście z siedziby firmy. System RCP rejestruje te dane, aby pracodawca na koniec konkretnego okresu mógł  pobrać dane.

Zebrane dane pozwalają na automatyczne generowanie raportu. W tym wypadku pracodawca w każdej chwili ma dostęp do wykazu każdego pracownika. Najważniejsze jednak jest to, że wszystko odbywa się całkowicie autonomicznie. Czytnik rejestruje pracownika, a system wprowadza dane. W takiej sytuacji całkowicie eliminuje się omylny czynnik ludzki, który nie zawsze może dokładnie wprowadzać dane. Dodatkowo, maszyny nie da się oszukać, zatem żadne spóźnienie nie ujdzie nikomu płazem. Co, ku uciesze pracodawcy, znacząco wpłynie na podejście pracowników do wykonywanych obowiązków oraz zwiększy kontrolę nad wypłacanymi wynagrodzeniami.


Zobacz inne