Przedmiot prawdę Ci powie

Co może powiedzieć "rzecz" o człowieku?

Środa, 27 lipca 2016

Przedmiot prawdę Ci powie

nastolatek

Rozwój nowoczesnych technologii przebiega wielopłaszczyznowo. Pęd ku lepszemu, nowego, bardziej skomputeryzowanemu, zdaje się nie mieć końca.

Ostatnio hitem stały się prototypy  przedmiotów rozpoznających swojego właściciela. Tak jak pies, który zna swojego Pana, tak laptop, żelazko, czy nawet firmowe biurko – mogą nie dać się oswoić nieznanej osobie.

Na podstawie mechanizmów identyfikacji tożsamości, można nauczyć przedmiot kontaktu wyłącznie z przypisaną jego funkcjom osobą.

Kontrola dostępu do danych oraz do narzędzi pracy, może przydać się w każdej nowoczesnej firmie. Pracownicy będą mogli być weryfikowani, nie tylko za pośrednictwem czasu spędzonego w pracy, czy wykonanych zadań. Zmniejszy się prawdopodobieństwo zrucania pewnych obowiązków na inne osoby. Dobrze zabezpieczony komputer, czy biurko dostępne wyłącznie dla jednego użytkownika, zwiększają odpowiedzialność wykonywanych obowiązków. Wszelkie formularze, umowy, faktury, które z nieznanych przyczyn zniknęły z miejsca pracy zatrudnionego, obciążą jego wiarygodność.

zegarek Apple Watch

System kontroli dostępu musi szybko się rozwijać, ponieważ skomputeryzowany świat oraz biura zatrudniające wielu pracowników, zwiększają prawdopodobieństwo niekontrolowanej migracji danych firmy. Każdy założyciel przedsiębiorstwa, powinien opiekować się swoim biznesem, jak dzieckiem. Odpowiednio zaangażowany w rozwój firmy szef, jest w stanie wspiąć się na szczyty w wybranej branży, a nawet wykroczyć poza jej ramy.

W dzisiejszych czasach przeciętność nie daje możliwości długofalowej aktywności na rynku pracy. Należy wyprzedzać trendy, podejmować odważne i nieszablonowe decyzje. Zaufanie pracownikowi w tym przypadku musi być ograniczone. W końcu to jego praca – nie intencje – są kluczowym powodem nawiązania współpracy.

W momencie, gdy jakość współpracy zespołu nagle się pogarsza, gdzieś musiał wystąpić błąd, niedociągnięcie, zaniedbanie. Rejestracja czasu pracy oraz analiza jakości wykonywanych przez zatrudnionego zadań, są konieczne w zmniejszeniu wystąpienia błędów w przyszłości.


Zobacz inne