Kontrola przedszkolaków a systemy RCP

Jak liczyć czas pobytu w przedszkolu?

Wtorek, 14 października 2014

Przedszkolaki kontrolowane

przedszkolak z kredkami

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromny zasięg ma system RCP, który raczej kojarzony jest ogromnymi firmami, które kontrolują czas pracy swoich pracowników. Ciekawym zjawiskiem jest wprowadzenie tego systemu w przedszkolach.

Wynikało to z wprowadzonej w 2011 roku ustawy o systemie oświaty. Na czym polegała ta zmiana? Do tej pory rodzice płacili placówce stałą sumę za pobyt swojego dziecka w przedszkolu. Obecnie funkcjonuje system, który nalicza opłaty za pobyt powyżej 5 godzin dziennie, które według ustawy są bezpłatne. Wprowadzenie danych do systemu spoczywa na przedszkolu. W tym miejscu pojawia się po raz kolejny system RCP (Rejestracja Czasu Pracy).

Jak w praktyce wygląda system dla przedszkoli? Oczywiście dzieci same nie muszą używać żadnej karty zbliżeniowej, ani innej formy rejestracji. BioSys stworzył takie rozwiązanie, że to rodzice za pomocą odcisku palca lub wspomnianej karty zbliżeniowej, wybierają dla dziecka dodatkowe zajęcia w przedszkolu, np. język angielski czy zajęcia plastyczne. Mogą to uczynić w każdej chwili, nawet na końcu dnia.

System jest bardzo przyjazny dla wszystkich, prosty w obsłudze, stworzony specjalnie na potrzeby przedszkoli. Dzięki temu, pracownicy przedszkola mogą na bieżąco monitorować pobyt każdego dziecka w placówce, co wpływa na jego bezpieczeństwo. Także rodzic w każdej chwili może sprawdzić, jak wygląda sytuacja pod kątem finansowym, na ile dodatkowych zajęć w miesiącu może sobie pozwolić.


Zobacz inne