Biosys Facebook Pixel

Przyciski do otwierania drzwi

Przycisk elementem systemu KD

Piątek, 29 kwietnia 2016

Przyciski do otwierania drzwi

system-KD-przycisk-otwierania-drzwi.jpg

Odpowiednia kontrola dostępu jest kluczową kwestią bezpieczeństwa wielu firm czy instytucji publicznych. Współczesne systemy oferują zaawansowane technologie, które pozwalają na pewną ochronę określonych pomieszczeń czy miejsc. To nie tylko specjalne kody zabezpieczające czy skany linii papilarnych. Profesjonalne urządzenia oferują także inne rozwiązania – przyciski do otwierania drzwi.

Ochrona dostępu jest szczególnie ważna, gdy w określonym miejscu przetrzymujemy istotne dla nas dokumenty lub wart duże pieniądze sprzęt. Odpowiednie zabezpieczenie mienia powinno być wykonane w sposób pewny. Musimy mieć poczucie bezpieczeństwa, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do cennych dla nas informacji. Monitoring to nie jedyne rozwiązanie, które zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń. Wśród dostępnych możliwości znajdują się różnego rodzaju czytniki oraz przyciski otwierające dane wejście.

Nie chodzi tutaj o zwykłe klawisze umożliwiające wejście lub wyjście z danego pomieszczenia. To specjalne urządzenia, które pozwalają na kilkusekundowe puszczenie blokady drzwi, aby można było swobodnie wyjść z danego pokoju czy firmy. Zazwyczaj są uzupełnieniem bardziej zaawansowanych czytników czy sprzętów uruchamianych specjalnym kodem. Przyciski wykorzystywane są w skrzydłach drzwiowych chronionych jednostronnie za pomocą zwory elektromagnetycznej lub elektrozaczepów (w przypadku drzwi bez klamek, wyposażonych jedynie w uchwyty). Poprawnie zamontowany klawisz do otwierania, nie tylko pozwala na wyjście z pomieszczenia, ale także rejestruje ten fakt w pamięci kontrolera.

W Systemie KD, oprócz tradycyjnych przycisków do drzwi istnieją również urządzenia działające na podczerwień. W takim przypadku wystarczy zbliżyć dłoń do powierzchni klawisza, a system automatycznie wychwyci ruch i otworzy drzwi. To zdecydowanie najwygodniejsze i najbardziej higieniczne rozwiązanie z dostępnych obecnie na rynku.

Przycisk montowany jest podtynkowo, co zapewnia mu trwałość i odpowiednie, wygodne umiejscowienie. Dzięki metalowemu wykończeniu jest odporny na zarysowania i różnego typu urazy. Maksymalne natężenie prądu, jakie jest potrzebne do funkcjonowania klawisza, wynosi tylko 3A, dlatego nie zużywa dużo energii. Designerski, elegancki wygląd sprawia, że urządzenie będzie pasować do każdej powierzchni i pomieszczenia.Zobacz inne