Biosys Facebook Pixel

Rejestracja czasu pracy karty zbliżeniowe

Kartowy system RCP

Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Rejestracja czasu pracy karty zbliżeniowe

Jak rejestrować czas pracy przy użyciu kart zbliżeniowych?

karta zbliżeniowa komputer PC rejestracja rcp

Systemy Rejestracji Czasu Pracy mogą pracować w oparciu o wiele technologii. W obecnych czasach najpopularniejsze jest wykorzystanie kart zbliżeniowych dla procesu rejestracji.

Rejestracja czasu pracy i karty zbliżeniowe

Podstawą takich systemów jest odpowiednie urządzenie, którego celem jest rejestracja zdarzeń przyjścia i wyjścia pracownika z pracy. Najczęściej określamy je jako Rejestrator zbliżeniowy na karty RFID. W naszej ofercie dostępnych jest wiele modeli terminali zbliżeniowych, a ich dobór najczęściej jest dokonywany na podstawie wymagań klienta, takich jak:

  • Wielkość przedsiębiorstwa i liczba zatrudnionych pracowników
  • Ilość rodzajów rejestrowanych zdarzeń (np. nie tylko praca start i praca koniec, ale również przerwy prywatne, wyjścia służbowe, opuszczenie zakładu przy wyjściu do urzędu pocztowego i wiele innych)
  • Design, który będzie spójny z istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa
  • Rodzaj pracy – wewnątrz lub na zewnątrz budynku
  • Rodzaj komunikacji, np. LAN, WiFi lub USB
  • Możliwość integracji z innymi systemami, np. z kontrolą dostępu

Jakie są dostępne karty zbliżeniowe?

Karty, zwane też identyfikatorami zbliżeniowymi mogą występować w różnych formach. Mogą to być klasyczne karty (wielkości karty bankomatowej), breloki, zawieszki, naklejki, transpondery wszywane w ubranie robocze i wiele innych form. Bardzo często ta sama karta, która służy do rejestracji czasu pracy jest również wykorzystywana jako identyfikator pracownika, swego rodzaju wizytówka, dzięki możliwości nadruku na kartach zbliżeniowych. Klienci często wykorzystują w nadrukach swoje logo firmowe, dla lepszej identyfikacji marki swoich firm.

Jak wygląda proces rejestracji za pomocą karty zbliżeniowej przez pracownika?

W momencie, gdy pracownik rozpoczyna pracę, wówczas zbliża swoją kartę zbliżeniową do rejestratora czasu pracy. W zależności od specyfiki pracy może wybierać rodzaj zdarzenia (np. praca start) lub rodzaj może być określany automatycznie. Przykładowo, zawsze pomiędzy godzinami 6-10 pracownicy rejestrują rozpoczęcie pracy, a po godzinie 12-tej jej zakończenie. Konfiguracja systemu odbywa się najczęściej już w momencie wdrożenia, a wszelkie modyfikacje realizujemy również w dowolnym, późniejszym momencie. Często zdarza się tak, że rozbudowywany system ma za zadanie spełniać dodatkowe zadania i jest to moment, gdzie realizowana jest rekonfiguracja części lub całości systemu.

Jak wdrożyć system RCP na karty zbliżeniowe?

Przy wdrażaniu systemów rejestracji czasu pracy jest wiele kwestii, które najlepiej określić i uściślić już na początku wprowadzania rozwiązania RCP. Gorąco polecamy bezpośredni kontakt z naszym doradą, do którego namiary znajdziesz w zakładce kontakt.


Zobacz inne