Biosys Facebook Pixel

Rejestrator czasu pracy – jaki wybrać?

Urządzenia do rejestracji czasu pracy

Poniedziałek, 14 marca 2016

Rejestrator czasu pracy – jaki wybrać?

rejestrator czasu pracy karty magnetyczne

Ewidencja czasu pracy jest powszechnie stosowana w wielu firmach i przedsiębiorstwach. To, jak niejednokrotnie wspominaliśmy, obowiązek każdego pracodawcy, co regulują odpowiednie przepisy. W zależności od rodzaju działalności, stosowane są różnego typu technologie mające za zadanie rejestracje czasu pracy pracowników. W specjalnych systemach rcp funkcjonują odpowiednie rejestratory, które spełniają to zadanie. Jak wybrać odpowiedni?

Rejestratory czasu pracy

Na rynku dostępna jest cała gama sprzętu umożliwiającego kontrolę czasu pracy. Różnią się od siebie pod względem zaawansowania technologicznego oraz posiadanych funkcji. Możemy wymieniać urządzenia o prostych właściwościach oraz skomplikowane, wykorzystujące nawet wiedzę związaną z biometrią. Posiadające duża ilość przycisków o określonym przeznaczeniu oraz kolorowe, a nawet dotykowe wyświetlacze. Trzeba przy tym pamiętać, że nie zawsze zaawansowane urządzenia przydadzą się w każdym miejscu. W przypadku dużych firm, korporacji czy w wysoko chronionych instytucji to dobre rozwiązanie, jednak gdy sprzęty wykorzystywany jest w niewielkim przedsiębiorstwie, bardziej sprawdzi się prosty w obsłudze rejestrator. Ponadto, nie można zapominać o tym, że im więcej dodatkowych funkcji i bardziej skomplikowana technologia, tym istnieje większe ryzyko wystąpienia jakiejś usterki.

Rejestratory czasu pracy powinny być przede wszystkim wytrzymałe, ponieważ są wystawione na codzienny kontakt z określoną liczbą pracowników, za każdym razem, gdy wchodzą i wychodzą z zakładu pracy. Z tej racji korzystna będzie mocna obudowa, która odpowiednio zabezpieczy sprzęt przed czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest również zasilanie. Chociaż urządzenia tego typu są głównie podłączone pod prąd stały, warto pomyśleć nad tym, aby były wyposażone w dodatkowe baterie (akumulatory podtrzymujące pracę w razie awarii). Pozwoli to na ciągłą pracę nawet w przypadku braku prądu. Dobrym rozwiązaniem będą wyraźne i intuicyjne przyciski, które umożliwią prostą obsługę urządzenia, nawet osobie, która nie miała z nim wcześniej styczności. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku wyboru wyświetlacza. Musi być wyrazisty, o odpowiedniej przejrzystości i jasności, tak aby ułatwić korzystanie z rejestratora. Powinien być także intuicyjny, aby ułatwić obsługę dla niedoświadczonych pracowników lub osób starszych. Przydatna będzie technologia zbliżeniowa, dzięki której można w prosty sposób odbić kartę pracowniczą. To zdecydowanie ułatwi cały proces. Warto zaopatrzyć się w urządzenie, które można zamontować samemu, bez potrzeby wynajmowania specjalistycznej ekipy montażowej. W ten sposób możemy podłączyć je w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.


Zobacz inne