Biosys Facebook Pixel

Rejestrator czasu pracy do firmy

Urządzenie przydatne w każdym przedsiębiorstwie

Wtorek, 2 czerwca 2020

Czytniki rejestrujące czas pracy – różne rodzaje

rejestratory czasu pracy wokół drzwi

Kluczowy element systemu RCP – rejestrator czasu pracy 

Innowacyjny system RCP pozwala zewidencjonować czas pracy, wygenerować raporty według założeń operatora, zaplanować pracę wszystkich pracowników, a także rozliczyć czas pracy zgodnie z formułą obowiązującą w firmie. Wdrożone rozwiązanie ma być wsparciem w najważniejszych obszarach zarządzania kadrą.

System RCP Etatomierz podobnie jak większość tego typu produktów, zbudowany jest z dwóch podstawowych elementów:

  1. Oprogramowanie rejestrujące i rozliczające czas pracy. 
  2. Rejestrator czasu pracy. 

Rejestrator czasu pracy – jak wygląda jego zastosowanie?

Urzadzenia czytmiki czasu pracy

Pierwsza i najważniejsza cecha idealnego urządzenia – kompatybilność z oprogramowaniem RCP.

Na rynku dostępna jest spora liczba rejestratorów czasu pracy o różnych właściwościach.

Tradycyjne czytniki to najczęściej te oparte o technologię zbliżeniową (na karty, breloki, maskowane chipy). Możesz wybrać dla swojej firmy rejestratory identyfikujące pracownika odciskiem palca lub biometrycznym wzorcem rysów twarzy. Dostępne są również urządzenia wykorzystujące technologię dalekiego zasięgu, co oznacza, że odczyt identyfikatora następuje z paru metrów. Do dyspozycji Klientów są także terminale interaktywne. Takie rozwiązanie pozwoli użytkownikowi na zgłaszanie nieobecności, sprawdzenie informacji na temat wymiaru urlopu oraz aktualnego grafiku.

Warto dodać, że różne czytniki mogą być łączone w ramach jednego systemu. 

Technologia biometryczna – jak działa taki rejestrator czasu pracy?

klawiatura odcisk palca biometria

Terminale biometryczne to nowoczesne rozwiązanie, coraz częściej wybierane przez naszych Klientów. Pracownicy mogą dokonywać rejestracji za pomocą odcisku palca albo wzorca rysów twarzy. Podkreślamy, że biometryczne rejestratory czasu pracy posługują się opracowanym za pomocą algorytmu matematyczny odpowiednik odcisku palca. Polega to na rozpoznaniu indywidualnych punktów z linii papilarnych, zapis zostaje przeformułowany w cyfrowy kod i na tej podstawie weryfikowane są danego użytkownika.

Terminale korzystające z technologii biometrycznej wybierane są przez przedsiębiorców, którym zależy na poświadczeniu tożsamości pracownika.

Rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe - najpopularniejsze rozwiązania

rejestrator na kartę zbliżeniową - napis

Rejestracja czasu pracy bardzo często kojarzy się z odbiciem na terminalu karty zbliżeniowej. To najczęściej wybierana forma identyfikacji.

Rejestratory zbliżeniowe mogą obsługiwać nie tylko karty (Unique, Mifare, HID, itd.), lecz także opaski na rękę, breloki i maskowane chipy. Dzięki temu Klient ma wiele opcji do wyboru przy projektowaniu swojego systemu RCP.

Karta zbliżeniowa rozmiarem przypomina kartę płatniczą. W zależności od potrzeb Klient może zamówić egzemplarze bez nadruku (białe, z numerem) lub z grafiką, którą sam wskaże. Do karty identyfikującej dobrze jest dobrać etui chroniące identyfikator przed zniszczeniem.

Breloki zbliżeniowe to drobne, niebieskie urządzenia, które można wpiąć do kluczy.

Przedsiębiorcy pragnący wzmocnić działanie zbliżeniowej metody ewidencji czasu pracy, mają możliwość wdrożenia foto-rejestracji. Polega to na zintegrowaniu rejestratora czasu pracy z kamerą IP. W momencie przyłożenia karty do czytnika urządzenie wykonuje serię fotografii. Dzięki temu operator ma niemal 100% pewności, że rejestracji czasu pracy naprawdę dokonała kontrolowana osoba.


Zobacz inne