Biosys Facebook Pixel

Rejestratory czasu pracy – czy warto?

Czy warto korzystać z systemów RCP w miejscu pracy?

Wtorek, 6 marca 2018

Rejestratory czasu pracy – czy warto?

Czytnik biometryczny

Rejestratory czasu pracy to nowoczesne urządzenia, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw, zakładów przemysłowych, produkcji oraz biur. Automatyczna rejestracja wyjeść i wejść pracowników pozwała systematycznie ewidencjonować wszelkie poczynania zatrudnionych, zapobiegając chaosowi i niedopatrzeniom. Jeśli do tej pory w twojej firmie nie ma systemu RCP, to po lekturze dzisiejszego artykułu, zrozumiesz, dlaczego powinieneś w niego zainwestować.

Czym jest rejestrator czasu pracy?

Na systemy RCP składają się nie tylko urządzenia ewidencjonujące czas pracy, ale także całe oprogramowanie, identyfikatory, elementy zasilające, okablowanie i akcesoria dodatkowe. To wszystko dostarcza Biosys jako bezpośredni usługodawca, zapewniając również instalację systemu, serwis i gwarancję.

Rejestrator czasu pracy to zazwyczaj urządzenie zbliżeniowe wykorzystujące karty, breloki lub chipy do odbijania się na terminalu. Istnieją także rozwiązania biometryczne, identyfikacja za pomocą palca lub na odległość, które także oferuje Biosys. Sposób funkcjonowania systemu zależy wyłącznie od Państwa preferencji. Istnieje także możliwość połączenia kilku rozwiązań w jednym urządzeniu.

Czym są terminale interaktywne?

W ofercie Biosys znajdują się również terminale interaktywne, które prócz rejestrowania czasu pracy pracowników, wyjść na przerwę itp., dają możliwość podjęcia współpracy z osobą obsługującą. Tym sposobem terminal umożliwia zgłoszenie nieobecności, pozwala monitorować e-grafik pracownika i daje wgląd w liczbę dni urlopowych. Przypomni również o terminie badań, a wszystkie informacje

dotyczące pracownika prześle bezpośrednio do kadr. Umożliwia również złożenie wniosku urlopowego lub o odbiór nadgodzin.

Zalety naszych urządzeń

Biosys posiada szeroki wybór rejestratorów czasu pracy od najprostszych, po bardzo zaawansowane technologicznie. Dzięki temu urządzenia dla siebie znajdą u nas zarówno niewielkie biura, jak i duże zakłady przemysłowe i hale produkcyjne. Ponadto oferowany sprzęt posiada szereg zalet, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie każdego zakładu pracy.

W jaki sposób urządzenia Biosys rejestrują czas pracy pracowników?

Do wyboru mamy kilka sposobów. Może to być rejestracja przy pomocy karty zbliżeniowej, breloka, chipu, a także bardziej zaawansowane rozwiązania w postaci biometrii twarzy lub odcisku palca. Wszystko zależy od Państwa preferencji.

rejestrator czasu pracy

Czy system RCP zużywa dużo prądu?

Nasze urządzenia są pro-eko, co oznacza, że wykorzystują niewielką ilość prądu, a po użyciu przechodzą w tryb czuwania. Wyposażono je również w wygaszacz ekranu oraz zasilanie awaryjne, w razie nagłej przerwy w dostawie prądu.

Czy system RCP jest bezpieczny?

Nasze systemy są w 100% bezpiecznie. Spełniają wszelkie wymogi ochrony danych osobowych z uwzględnieniem rozporządzenia RODO. Ponadto oferowane urządzenia posiadają renomowane certyfikaty CE, FCC i RoHs, które potwierdzają ich najwyższą jakość.

Jakie są dodatkowe funkcje rejestratorów czasu pracy Biosys?

Nasze urządzenia posiadają funkcje sterowania otwieraniem drzwi. Ponadto komunikują się za pomocą TCP/IP lub Wi-Fi. Można nimi zarządzać zdalnie z każdego komputera, a także bezpośrednio z terminala. Zostały również wyposażone w tryb pracy offline oraz posiadają wejście USB, które umożliwia łatwe zgranie wszystkich danych na pendrive.

rejestrator czasu pracy

Jak system RCP działa w praktyce?

Systemy RCP oferowane przez Biosys są proste i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu nie wymagają specjalistycznych szkoleń, a ryzyko popełnienia błędu jest zminimalizowane prawie do zera. Wystarczy bowiem przyłożyć chip lub palec do terminala za każdym razem, gdy przychodzimy lub wychodzimy z pracy, a także kiedy udajemy się na przerwę lub w przypadku innych zdarzeń. Urządzenie da znać, czy sytuacja została zarejestrowana za pomocą sygnału świetlnego i dźwiękowego. I to wszystko.

Pracownik nie musi wybierać statusu zdarzenia, gdyż system sam je automatycznie rozpoznaje. Takie rozwiązanie znacznie ogranicza błędy oraz przyspiesza i ułatwia czynność do maksimum.

Decydując się więc na rejestratory czasu pracy Biosys możecie być pewni wysokiej jakości ich działania, 100%-wej wygody i pełnej intuicyjności. Urządzenia są szybkie i bezproblemowe w obsłudze, a do tego posiadają szereg funkcji wspierających codzienne funkcjonowanie firmy. Ponadto Biosys gwarantuje kompleksową obsługę wdrożenia systemu w Państwa przedsiębiorstwie, poczynając od instalacji urządzeń i oprogramowania, na sprawnym serwisie obejmującym zapewnianie urządzeń zastępczych kończąc.


Zobacz inne