Biosys Facebook Pixel

Rozliczanie czasu pracy w Twojej firmie

W jaki sposób można to zrealizować poprawnie?

Piątek, 27 kwietnia 2018

Jak prowadzić rozliczanie czasu pracy?

kalkulator i dokumenty na biurku księgowej

Rozliczanie czasu pracy jest niezbędne w każdej firmie. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa wykorzystujemy różne metody. Im firma jest większa i zatrudnia większą liczbę pracowników, tym bardziej przydatne okazują się wszelkie narzędzia usprawniające i optymalizujące cały proces.

Jak rozliczać czas pracy w firmie "mikro"?

Bardzo małe firmy to często jednoosobowe działalności gospodarcze, które zatrudniają co najwyżej kilku pracowników. W takich przedsiębiorstwach często opieramy się o proste narzędzia, takie jak "kalkulator, kartka i długopis" albo prosty arkusz Excel. Małe firmy najczęściej pracują w stałych godzinach (8:00 - 16:00) i nie ma potrzeby stosowania zróżnicowanych grafików czasu pracy. Takie firmy, jeśli sięgają po rozwiązanie teletechniczne, to najczęściej wybierają oprogramowanie Etatomierz Start.

Rozliczanie czasu pracy w sektorze MŚP

Firmy MŚP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa) mają większe potrzeby i wymagania. Zatrudniają do 250-ciu pracowników i niezbędne stają się dodatkowe narzędzia do zarządzania zasobami ludzkimi i  rozliczania czasu pracy pracowników. Z naszej oferty nierzadko wykorzystują oprogramowanie Etatomierz w wersji Easy, które spełnia ich wymagania. Jeśli firma realizuje pracę wielozmianową i ma dodatkowe zapotrzebowania (np. rozliczanie osób niepełnosprawnych czy też matek karmiących) to konieczna jest wyższa wersja oprogramowania. 

Zaawansowane rozliczanie czasu pracy - Etatomierz Pro i Master

Duże firmy mają zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania. W naszej ofercie znajdziecie doskonałe produkty: Etatomierz PRO i Etatomierz MASTER. Zobacz też artykuł - rozliczanie czasu pracy, w którym poruszamy praktyczne aspekty tego zagadnienia.

Etatomierz PRO

Ta wersja oprogramowania RCP pozwala na wiele więcej, niż wersja Easy i Start. Możliwe jest tu zastosowanie zaawansowanej akceptacji godzin czasu pracy ponad grafikiem, zamykanie okresu rozliczeniowego i wykorzystanie różnorodnych automatów. Ta wersja jest najczęściej wykorzystywana również do realizacji eksportów i importów z aplikacji kadrowo-płacowych. 

Etatomierz MASTER

Wersja Master to głównie Kodeks Pracy i różnorodne informowanie osoby obsługującej system o możliwych naruszeniach praw pracowników. Przykładowo będzie to przekroczenie tygodniowego czasu pracy, czy też nie zachowanie odpoczynku między zmianami.

Więcej możesz przeczytać w materiale poświęconym Zaawansowanej rejestracji czasu pracy, gdzie omawiamy nasz system rcp.


Dodatkowe możliwości rozliczania czasu pracy

System Etatomierz może obsługiwać również kontrolę dostępu. Wówczas rozliczanie czasu pracy może opierać nie tylko na rejestracjach pracowników na terminalach, ale zdarzenie np. praca start może pochodzić z faktu przejścia pracownika przez drzwi na halę produkcyjną. Zdarzenia mogą też być rejestrowane zdalnie (np. na telefonie komórkowym lub tablecie). 

Szczegółowe informacje o naszych systemach uzyskasz kontaktując się z naszymi konsultantami - zapraszamy do zakładki "kontakt".


Zobacz inne