Biosys Facebook Pixel

Skan kolana? To możliwe!

Biometryczna kontrola dostępu już dziś!

Czwartek, 24 września 2015

Skan kolana? To możliwe!

skan kolana człowieka

Prawdopodobnie myśleliście, że niczym już was nie zaskoczymy, a jednak. Dla wielu abstrakcją była już weryfikacja na podstawie badań tęczówki, układu krwionośnego czy tempa pisania na klawiaturze, ale istnieją również inne, nawet bardziej innowacyjne metody, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo dziwne jak, chociażby identyfikacja na podstawie kształtu kolana. Cóż, nauka jeszcze niejednym nas zapewne zaskoczy.

Badając organizm człowieka, uzyskujemy informacje na temat tego, że większość z naszych uwarunkować fizycznych jest indywidualna. Pisaliśmy już o odciskach palców, tęczówce, czy głosie. Podobnie jest w przypadku rzepki w kolanie. Naukowcy uważają zatem, że możliwe jest zweryfikowanie tożsamości człowieka na podstawie jej skanu.

Skaner wykorzystuje technologię obrazowania magnetyczno-rezonansowego, która nie jest szkodliwa dla organizmu. Jest to dość szybko sposób prześwietlania, dlatego możliwa jest weryfikacja osób stojących w kolejce do bramki. Jak każda technologia biometryczna i ta znalazłaby rzeszę chętnych. Takie urządzenie z całą pewnością okazałoby się przydatne podczas weryfikacji pasażerów na lotnisku, kontrola dostępu dla pracowników czy odwiedzających budynki rządowe.
Tego typu skaner oczywiście najlepiej byłoby wykorzystywać przy współpracy np. skanera tęczówek. Wtedy pewność co do tożsamości byłaby stuprocentowa. Cóż, świat nauki nie zna granic. Jednak do tej pory nie żyjemy jedynie doniesieniami prasowymi, które po raz pierwszy pojawiły się w 2012 roku. Od tej pory czekamy na gotowy produkt.

Ten sposób weryfikacji może dla wielu okazać się zbyt wyszukanym, jednak jeśli będzie on na tyle skuteczny, że pozwoli na kompletną weryfikację danej osoby, z całą pewnością największe firmy się nim zainteresują.

BioSys - biometryczna kontrola dostępu

W ofercie naszej firmy można już teraz znaleźć czytnik biometryczny,  który identyfikuje pracowników na podstawie odcisków palca lub rysów twarzy. Obsługuje też karty zbliżeniowe, więc możliwości weryfikacji jest na prawdę wiele. Można go wykorzystać zarówno w systemach rejestracji czasu pracy, jak i kontroli dostępu.


Zobacz inne