Biosys Facebook Pixel

Spóźnienie do pracy

Spóźnienia w elektronicznym systemie RCP

Wtorek, 21 września 2021

Spóźnienie do pracy – jak sprawić, aby pracownicy byli punktualni?

spoznienie-do-pracy.png

Przedsiębiorstwa, które zatrudniają pracowników muszą znaleźć pomysł na sprawne  rejestrowanie i rozliczanie czasu pracy. Na rynku jest wiele produktów, które zostały stworzone w celu gromadzenia i przetwarzania informacji na temat czasu pracy. Wybierając swój system RCP dobrze jest przeanalizować potrzeby i oczekiwania, a następnie wybrać propozycje najbardziej dopasowaną do specyfiki firmy.

System Rejestracji Czasu Pracy ułatwia codzienną pracę Działu Kadr oraz Kierowników. Porządkuje informacje, dostarcza ciekawych danych statystycznych, pomaga lepiej planować czas spędzony w biurze. Dla przedsiębiorców ma jeszcze jedną ważną zaletę – jest narzędziem, które wspiera zapobieganiu spóźnieniom do pracy.  

Spóźnienie do pracy – wykorzystanie systemu RCP do przestrzegania przez pracowników ustalonych godzin pracy

spoznienie-do-pracy-w-systemie-rcp.png

Naszymi Klientami są bardzo różne firmy. W niektórych panuje nienormowany czas pracy, a w innych ważne jest, aby pojawić się w biurze w wyznaczonych widełkach czasowych. Nasz system Rejestracji Czasu Pracy wspiera także tych przedsiębiorców, dla których punktualność pracowników jest kwestią kluczową.

Spóźnienie do pracy w wielu branżach i zawodach jest niemile widziane. Zdarza się, że osobom zarządzającym ciężko jest egzekwować punktualność, szczególnie w sytuacjach, gdy trudno wskazać na konkretne przykłady. System RCP gromadzi wszystkie najważniejsze informacje na temat czasu spędzonego w biurze przez pracownika. Poranne odbicie na czytniku rozpoczyna dzień pracy. Kierownik może w każdej chwili wygenerować listę obecności i sprawdzić, kto jest w biurze o wyznaczonej porze. System dokładnie pokaże, kto dba o punktualność, a kto zalicza kolejne spóźnienie do pracy. Dzięki przejrzystym zestawieniom operator systemu łatwo zweryfikuje czy spóźnienie do pracy miało charakter jednorazowej wpadki czy zdarza się notorycznie. Zebrane informacje pozwolą Kierownikowi podjąć odpowiednie działania, aby wyeliminować przychodzenie do pracy zbyt późno.

Spóźnienie do pracy – notatka służbowa na temat zachowania pracownika 

notatka-sluzbowa-na-temat-zachowania-pracownika.png

Pokonanie drogi do biura, szczególnie w większych miastach, czasami trwa dłużej niż zakładaliśmy. Spóźnienie do pracy jest wtedy wynikiem zdarzeń losowych na które pracownik nie ma wpływu. Dobrze jest wówczas poinformować pracodawcę, że był to jednorazowy incydent. W ramach naszego systemu dajemy Klientowi możliwość stworzenia notatki służbowej na temat zachowania pracownika. Przedsiębiorcy korzystający z Platformy WEB-Pracownik mogą komunikować się ze swoim zespołem za pomogą krótkich notyfikacji systemowych. Zarówno pracownicy jak i przełożeni po zalogowaniu się do panelu otrzymują możliwość napisania wiadomości. Notatka służbowa na temat zachowania pracownika może być czysto informacyjnym śladem po zdarzeniu lub zwróceniem uwagi, że takiego zachowania należy unikać.Zobacz inne