System Ewidencji Czasu Pracy
Poniedziałek, 22 marca 2021
System Rejestracji Czasu Pracy - Etatomierz
Działanie w przedsiębiorstwie
Oczekiwania przedsiębiorców dotyczące elektronicznej listy obecności w pracy są różne. W zależności od potrzeb oraz wielkości firmy Klienci wybierają mniej lub bardziej zaawansowanie wersje systemów RCP.
Jak działa System Ewidencji Czasu Pracy?
Głównym zadaniem aplikacji RCP jest rejestracja czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy. Warto wiedzieć, że nowoczesne systemy tego typu mogą oferować o wiele więcej. Przykładowo korzystając z programu operator jest w stanie zaplanować czas pracy dla wszystkich pracowników, rozliczyć przepracowane godziny w zgodzie z formułą, która obowiązuje w przedsiębiorstwie. Istotną kwestią jest także opcja notyfikacji informujących o nieprawidłowo rozpisanym grafiku.
Kluczowymi obszarami w systemie RCP są funkcje automatycznego przetwarzania danych, ograniczenie (lub wręcz wyeliminowanie) papierowej dokumentacji, możliwość przypisania różnych atrybutów pracownikowi, rozliczanie w nieregularnej organizacji czasu pracy, tworzenie nazw dla każdego rodzaju nieobecności.
Po stronie pracownika pozostaje zaznaczenie swojej obecności w biurze. Istnieje kilka sposobów rejestracji:
- odbicie karty na czytniku;
- odcisk palca;
- fotoidentyfikacja;
- metoda webowa.
Po zebraniu potrzebnych danych program generuje zestawienia. W ramach Systemu Ewidencji Czasu Pracy dostępne są następujące raporty:
- porównanie normy z faktycznym czasem
pracy;
- rozliczenie nadgodzin 50% i 100%;
- notyfikacje o przekroczeniu maksymalnej liczby przepracowanych godzin w ujęciu dobowym oraz tygodniowym;
- wiele innych.
System Ewidencji Czasu Pracy - efektywne działanie firmy
Aplikacja Etatomierz powstała, aby stać się narzędziem skutecznie wspierającym Dział Kadr w codziennych obowiązkach.
Planowanie czasu pracy
System RCP rozpisze cykliczny czas pracy bez udziału operatora. Wystarczy jedynie wskazać parametry, a Etatomierz sam stworzy grafiki na kolejne miesiące uwzględniając dni wolne od pracy.
Operator może zaakceptować prośbę pracownika o możliwość pracy z domu, nadgodziny czy wcześniejsze wyjście z pracy. System Ewidencji Czasu Pracy umożliwia także obsługę elektronicznych wniosków urlopowych.
Powiadomienia systemowe
System Ewidencji Czasu Pracy automatycznie wygeneruje komunikat o konieczności wykonania przez pracownika okresowych badań lekarskich czy przeglądu serwisowego samochodu służbowego.
Raportowanie
Poza aktualną „listą obecności” zestawienia wygenerowane z programu pokażą ilość spóźnień, absencji, delegacji i nieobecności z powodu choroby. System pozwoli stworzyć zestawienia na potrzeby statystyki. Operator zobaczy porównanie ilości przepracowanych godzin w poszczególnych działach w skali miesiąca, kwartału, półrocza i roku. Łatwo można uzyskać informację o liczbie dni wolnych, zwolnieniach chorobowych i innych rodzajach nieobecności dla całego przedsiębiorstwa lub z podziałem na komórki.
Przykładowe zalety Systemu Ewidencji Czasu Pracy
- wyeliminowanie potrzeby ręcznego wprowadzania danych;
- informowanie operatora o błędach popełnionych przez pracownika (np. omyłkowe odbicie lub pominiecie rejestracji);
- poinformowanie o błędzie osoby nadzorującej (np. niepoprawnie wprowadzony grafik);
- raporty uwzględniające przekroczenie czasu spędzonego na przerwach;
- różnorodne, przejrzyste zestawienia, również z zakresu danych statystycznych.
Innowacyjny System Ewidencji Czasu Pracy pozwala usprawnić pracę firmy. Działania w tym zakresie stają się znacznie bardziej efektywne i skuteczne.
Zobacz inne