System kontroli dostępu tylko dla dużych firm?

A czy można go zastosować też dla firm sektora MŚP?

Piątek, 28 lipca 2017

System kontroli dostępu tylko dla dużych firm?

System Kontroli Dostępu

System SKD (system kontroli dostępu)

System kontroli dostępu – jak już dążyliśmy wiele razy wspomnieć – jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, który pozwala sporo zaoszczędzić. Ponadto możemy śledzić ruch pracowników, co oczywiście nie ma służyć do kontroli, ale wybranie optymalnego rozwiązania, które wpłynie korzystnie na wydajność, a tym samym finanse firmy. W efekcie możemy zainwestować w kolejne narzędzia, aby rozwój był jeszcze bardziej dynamiczny.

A jak myślicie,  dla kogo przewidziany jest system kontroli dostępu? Nowoczesna technologia na początku obejmowała swoim zasięgiem przede wszystkim duże hale produkcyjne czy magazyny, gdzie pracuje zbyt wielu pracowników, aby móc kontrolować przejścia z poszczególnych stref. Teraz kontrola dostępu wykorzystywana jest również przez mniejsze firmy i wejścia np. do urzędów i samych biur.

Wdrożenie Systemu SKD

System – nawet najbardziej inteligentny i niezawodny – musi być jednak odpowiednio wdrażany w życie. Przypomnijmy, że w sytuacjach kryzysowych to właśnie nowoczesne urządzenia są w stanie zapobiec tragedii. Dlatego bardzo istotna jest możliwość awaryjnego, czasowego unieruchomienia technologii, aby można było błyskawicznie reagować. W takiej chwili niezbędna jest zachowanie zimnej krwi i oddelegowania odpowiedniej osoby do zarządzania systemem.

System – jak już mówiliśmy – doskonale sprawdza się na dużych obszarach, ale może być używany nawet w hotelach, szpitalach, biurowcach czy galeriach handlowych. Niezależnie od docelowego miejsca działania, system jest wyposażony w szereg uniwersalnych elementów, takich jak: czytniki, karty zbliżeniowe, elektrozamki czy sterowniki. Należy również dodać, że oprogramowanie dostosowywane jest indywidualnie. Nie zawsze konieczne jest zamontowanie bramek obrotowych czy skanera linii papilarnych. Czasami wystarczy wykorzystanie kodów PIN w oparciu o prosty kontroler dostępu.

Są jednak takie strefy, gdzie przedostanie się nieupoważnionej osoby byłoby niebezpieczne. Bramki można spotkać np. na stadionach piłkarskich, które są otwarte tylko dla osób, które znajdują się w bazie danych organizatora. Mówimy oczywiście o meczach na nowoczesnych stadionów, gdzie jest możliwe zamontowanie takiego zabezpieczenia. Kibic poprzez włożenie biletu/telefonu komórkowego z kodem kreskowym.


Zobacz inne