System RCP podczas delegacji pracowników

Jak można rozliczyć czas pracy pracowników poza terenem firmy?

Czwartek, 11 maja 2017

System RCP podczas delegacji pracowników

pracownik w delegacji w garniturze

Wiele zawodów wymaga od pracownika częstego opuszczania murów firmy. Są to różnego rodzaju delegacje krajowe i zagraniczne, czy inne wyjazdy służbowe. Niezależnie od miejsca, do którego wysyła go pracodawca, często przebywa on poza domem dłużej niż osiem godzin. Jak poradzić sobie z rozliczeniem czasu pracy podczas delegacji? Czy wykorzystacie odpowiednia aplikacja do elektronicznego rozliczania czasu pracy.

Obowiązek pracodawcy

Nie wystarczy podać tylko informacji dotyczącej pobytu pracownika w delegacji. Każda przepracowana godzina powinna być wykazana w ewidencji. Jest to obowiązek pracodawcy, który na podstawie zebranych danych ustala przykładowo wysokość wynagrodzenia pracownika. Bardzo ważne jest zebranie informacji dotyczących wszelkich godzin spędzonych w delegacji, z uwzględnieniem czasu trwania samej podróży. Szczególnie, jeżeli miała ona miejsce w trakcie godzin, podczas których pracownik powinien być w firmie.

Jak naprawdę zapisujemy delegację w rejestrze?

Wyjazd służbowy wpisujemy w ewidencję czasu pracy, dopasowując go do grafika pracownika. Oczywiście, kiedy spędza on poza domem ponad osiem godzin, nie wszystkie one mogą być uwzględnione w ewidencji. Do czasu pracy zaliczamy więc dojazd i okres rzeczywistej pracy poza firmą.

Z pomocą nadciągają systemy RCP

/zaawansowana-rejestracja-czasu-pracy/

Na rynku istnieją systemy rejestracji czasu pracy, które znacznie ułatwiają pracownikowi wykazanie przepracowanych godzin. Dzięki nim nie musi rozpisywać dokładnego planu dnia na kartce, a pracodawca ma dokładny wgląd w jego pobyt poza placówką firmy.

Praca, po części dzięki możliwościom jakie daje Internet, coraz częściej oznacza współpracę z firmami rozmieszczonymi w różnych częściach kraju. Dlatego w trosce o swoich pracowników i renomę firmy, dobrze jest rozliczać zatrudnionych ludzi przy pomocy programów służących ewidencji czasu pracy.


Zobacz inne