Biosys Facebook Pixel

Systemowe czytniki kart zbliżeniowych

Czytniki kart zbliżeniowych i rozliczanie czasu pracy

Wtorek, 3 marca 2015

Systemowe czytniki kart

czytnik systemowy USB

W poprzednim artykule skoncentrowaliśmy się głównie na kartach umożliwiających wejście do budynku, natomiast dzisiaj z technologicznego punktu widzenia posuwamy się o krok dalej. Zajmiemy się systemowym czytnikiem kart zbliżeniowych, czyli czytnikiem transponderów zbliżeniowych EM 125kz niewielkich rozmiarów.

To urządzenie niewątpliwie ułatwia pracę administratorom systemu, którzy mogą wprowadzać karty pracowników nie ruszając się z miejsca. Odbywa się to poprzez port USB, z którego czytnik jest zasilany.

Czytnik systemowy BS USB 12.jpg

Firma BioSys oferuje dwa czytniki systemowe, które są przydatne przy rejestracji czy rozliczaniu czasu pracy oraz kontroli dostępu. Pierwszy (USB SysReader) wyróżnią się sporym komfortem przy użytkowaniu. Jak sama nazwa wskazuje, ten czytnik podłączamy do komputera dzięki portowi USB, co ułatwia cały proces. Zasilanie i komunikacje odbywa się poprzez jedno gniazdo. Przy pracy z tym czytnikiem nie jest konieczne stosowanie żadnych sterowników czy aplikacji. Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że najczęstszy wybór Klientów pada właśnie na ten model.

Mniej popularny typ czytnika to USB MiniReader, który zostaje podłączony dzięki podstawce, ale również można to zrobić bezpośrednio do gniazda USB 2.0. W tej kwestii mamy dowolność. Niestety ten czytnik wymaga zainstalowania w systemie specjalnej niewielkiej aplikacji wspomagającej. Jeśli chodzi o odczytywane karty, to mamy spory wybór (np. 8, 16, 24bit).

Czytnik systemowy jest niezbędny w firmach, które zatrudniają powyżej 50 pracowników, gdyż wpisywanie z klawiatury numer karty czy wprowadzanie karty przy czytniku może blokować wejście, szczególnie, kiedy mamy do czynienia ze sporą rotacją użytkowników.


Zobacz inne