Biosys Facebook Pixel

Ten dzień nastąpił

Wehikuł czasu io rejestracja czasu pracy

Środa, 21 października 2015

Ten dzień nastąpił

pojazd-samochód w przyszłości

Jest rok 1985 dr Emmett Brown buduje wehikuł czasu – sprawy się komplikują, a Marty McFly przenosi się do lat pięćdziesiątych. Znajoma historia? A to? Doktor Emmet Brown wysyła Marty’ego i Jennifer w przyszłość, aby mogli zapobiec rozpadowi swojej przyszłej rodziny. Kilka dni temu minął 21 października – dzień, w którym przybył Marty. Ile z przepowiedni technologicznych scenarzystów zdołała osiągnąć ludzkość? W przypadku biometrii nastąpiło kilka zmian, które film przewidział. Jakich?

Nie chodzi nam oczywiście o latającą deskorolkę, latające samochody, czy samowiążące się buty, ale o te, które należą stricte do naszej dziedziny działalności. Podstawowym osiągnięciem, które stało się dziś powszechne, jest kontrola dostępu poprzez skanowanie odcisków palca. W filmie Marty McFly wchodzi do domu po uprzednim zeskanowaniu swoich linii papilarnych. Dziś, może nie korzystamy z technologii w ten sposób, ale z całą pewnością odblokujemy nasz dostęp do komputera czy telefonu. Technologię tę, jak już wspominaliśmy, wykorzystuje się również w różnego rodzaju firmach, gdzie nie tylko sama kontrola jest istotna, a skanery linii papilarnych służą raczej do rejestracji wchodzących i wychodzących z siedziby firmy. Wszystko po to, aby Rejestracja czasu pracy  była przejrzysta i zawierała wszelkie niezbędne dane pracowników...

Drugim istotnym wynalazkiem, który przewidziano w drugiej części Powrotu Do Przyszłości, są płatności oparte na biometrii. Gdzie miało to miejsce? Otóż Biff, dokonał płatności za taksówkę, poprzez zeskanowanie odcisku palca. Cóż, jeszcze nie zapłacimy w ten sposób za taksówkę czy zakupy, ale bez problemu wypłacimy z bankomatu pożądaną kwotę pieniędzy. Zatem niewykluczone, że za kilka lat odcisk linii papilarnych zastąpi całkowicie naszą kartę płatniczą.


Zobacz inne