Biosys Facebook Pixel

Układ krwionośny lepszy niż kod

Nowatorskie metody weryfikacji dla rejestracji czasu pracy

Wtorek, 28 lipca 2015

Układ krwionośny lepszy niż kod

dłoń człowieka (ręka) 5 palców

Weryfikacja pracowników, mieszkańców czy nawet obywateli danego kraju to dość istotna kwestia. W przypadku firm ważna jest przede wszystkim kontrola dostępu i rejestracja czasu pracy. Każdy pracodawca chciałby wiedzieć dokładnie, za co płaci. Dlatego poprzez zostawianie danych biometrycznych przy wejściu do firmy może być najskuteczniejszym rozwiązaniem. Pisaliśmy już o weryfikacji układu krwionośnego w palcu, jednak niektórzy idą o krok dalej, przecież można zweryfikować naczynia krwionośne w całej dłoni, a nawet w całym ciele człowieka.

Weryfikacja tożsamości pracownika odbywa się poprzez badanie wzorca układu krwionośnego z dłoni czy innej części ciała. Najważniejsze jest to, że podczas samego badania, sprawdza się liczbę naczyń krwionośnych, ich miejsce położenia oraz punkty, gdzie się krzyżują. Jak wspomniano w jednym z poprzednich artykułów, układ naczyń krwionośnych w ciele człowieka różni się od innych. Nie ma tutaj nawet znaczenia czy jesteśmy z kimś blisko spokrewnieni, rozkład naczyń krwionośnych zawsze będzie się różnił. Warto również zauważyć, że sam wzór naczyń krwionośnych nie zmienia się przez całe nasze życie. Owszem, wraz ze wzrostem osobnika, rosną jego naczynia krwionośne, jednak ich układ pozostaje niezmienny.

Warto zauważyć, że kontrola odbywa się dzięki porównaniu wcześniej pobranego wzorca z aktualnym obrazem. Metoda ta jest o wiele bardziej skuteczna niż ogólny skan dłoni, gdzie dane pobrane to jedynie wielkość i kształt dłoni. Sam proces weryfikacji odbywa się błyskawicznie, wystarczy przyłożyć dłoń do sensora czytnika i to wszystko. Zarówno proces pobierania wzorca, jak i późniejsza jego kontrola jest całkowicie bezpieczna i w zasadzie błyskawiczna.

Jak można wywnioskować z naszych artykułów, weryfikacja osoby z każdym dniem wkracza na coraz to wyższy poziom. Nikogo nie powinno to dziwić w świecie, gdzie codziennie słyszymy nowe informacje o wycieku baz danych.


Zobacz inne