Weryfikacja na stadionach

Zabezpieczenia kontroli dostępu

Wtorek, 11 sierpnia 2015

Weryfikacja na stadionach

stadion piłki nożnej

Miejsc, w których można wykorzystywać systemy biometryczne, jest naprawdę wiele. Od firmy rozpoczynając, a na stadionach kończąc. Stadiony są o tyle newralgicznym miejscem, że przy tak dużym natłoku ludzi, przede wszystkim mężczyzn, o różnych poglądach politycznych i niekiedy odmiennym nastawieniu do życia – kibice i pseudokibice. Dlatego w dzisiejszych czasach kontrola na stadionach jest tak ważna.

Od wielu lat polska prasa rozpisuje się o tym, jak niebezpieczne są polskie stadiony. Dlatego poziom zabezpieczeń z roku na rok wzrasta. Wszystko dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które implementowano w naszym kraju. Bramki obrotowe, które montowane są na stadionach, przeznaczone są przede wszystkim do kontroli ruchu osobowego. Powód wykorzystania tego rozwiązania jest jeden – ścisła kontrola dostępu, którą bramki ograniczają.

Warto zauważyć, że stosowane wysokie obrotowe bramki kontroli dostępu współpracują z systemami biletowymi, ale i rejestracji czasu pracy, czy kontroli dostępu. Na stadionach mamy do czynienia z dwoma systemami działającymi w połączeniu – kontrola dostępu i kontrola biletów. Dla niektórych może wydawać się, że ten typ bramek może być problematyczny do stosowania w różnego rodzaju firmach czy przedsiębiorstwach, jednak są miejsca, gdzie taki rodzaj bramek z całą pewnością zapobiegnie wielu problemom – więzienia, banki, czy strzelnice. Warto również zauważyć, że wysokie bramki stosowane są, chociażby przy kontroli ruchu granicznego na granicach państw ościennych strefy Schengen. Dobrym przykładem może być przejście graniczne pomiędzy Polską a Ukrainą Medyka – Szeginie, gdzie bramki ograniczają oczekującym dostęp do strefy kontroli.

Weryfikacja osób niezależnie od miejsca wymaga implementacji konkretnych środków. Wysokie bramki obrotowe, jako jeden z takich sposobów spełniają swoje zadanie w sposób idealny niezależnie od miejsca ich montażu i przeznaczenia.


Zobacz inne