Weryfikuj pracę nowozatrudnionych

Nowi pracownicy a system RCP

Czwartek, 15 października 2015

Weryfikuj pracę nowozatrudnionych

biurko, na którym jest laptop

Zakładając nawet małą firmę, w której zatrudnionych jest zaledwie kilku pracowników, warto rozpocząć prowadzenie ewidencji czasu pracy. Rozpoczynając działalność, zatrudniamy specjalistów, jednak nie odciągnie to ich od marnowania czasu na błahostki takie jak Facebooka, przeglądanie portali internetowych czy zakupy w trakcie czasu pracy. Idealnym rozwiązaniem na takie problemy będzie zainwestowanie w program do ewidencji czasu pracy.

Dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, że dzięki takiemu programowi możemy zweryfikować, ile czasu nasz pracownik poświęca na wykonywanie określonych obowiązków. W przypadku pracy przy wykorzystaniu komputera jesteśmy w stanie określić,  co pochłania najwięcej czasu podczas każdego dnia pracy.

Dziś możliwe jest już nie tylko kontrolowanie tego, kiedy nasz pracownik wchodzi do firmy i z niej wychodzi. Wspominaliśmy już o tym na naszym blogu. Jednak jeśli chodzi o kwestię uruchamiania nowej firmy, w której praca nie polega na codziennym skanowaniu Facebooka czy przeglądaniu śmiesznych filmików na YouTube, warto jest skorzystać z takiego rozwiązania. Nie chodzi tutaj jedynie o weryfikację tego, co robi pracownik, bo przecież każdemu przyda się chwila wytchnienia od monotonnej pracy. Chodzi tu przede wszystkim o zweryfikowanie tego, czy pracownik wypełnia wszystkie zadania tak, jak powinien i czy jego przerwy w pracy nie kosztują firmy zbyt wiele.

Zakładając nową działalność warto zwrócić na to uwagę, wtedy będziemy w stanie implementować coraz to nowsze rozwiązania wraz z rozwojem przedsiębiorstwa tak, aby zwiększyć wydajność pracownika. Cóż inwigilacja nie jest mile odbierana, jednak z całą pewnością pozwoli na ustalenie konkretnego planu działania tak, aby zoptymalizować czas pracy w firmie.


Zobacz inne