Biosys Facebook Pixel

Zabezpiecz swój komputer

Kontrola dostępu - drzwi to nie wszystko!

Czwartek, 8 października 2015

Zabezpiecz swój komputer

pamięć przenośna USB pendrive stick

Firmy zajmujące się praca nad aplikacjami, oprogramowaniem komputerowym, sprzedażą internetową czy kreowaniem wizerunku w sieci, w swojej siedzibie posiadają wiele komputerów, które niekiedy zabezpieczone są jedynie hasłem. W tym wypadku niestety, ale nie da się ukryć, że pracownicy nie zawsze wykazują się kreatywnością w ich tworzeniu, dlatego niekiedy na podstawie zainteresowań oraz danych pracownika w szybkim tempie można ustalić, jakie jest hasło. Rozwiązaniem na te problemy może okazać się czytnik linii papilarnych.

Dla wielu może to się wydać dość abstrakcyjnym pomysłem. Przecież zabezpieczenia w drzwiach i hasło na komputerze powinny wystarczyć. Co jednak, gdy to współpracownik próbuje uzyskać informacje z Twojego komputera? W takiej sytuacji wspomniany czytnik pozwoli na zabezpieczenie konkretnych danych. Jak widać drzwi z kontrolą dostępu to nie wszystko!

Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń, które w zasadzie posiadają dokładnie te same możliwości. Sam skaner linii papilarnych odpowiada jedynie za weryfikację tożsamości. To oprogramowanie odpowiada za resztę. Dzięki najbardziej zaawansowanym rozwiązaniom programistycznym nie trzeba już zapamiętywać setek różnych haseł, które wypadają z głowy. Kompletne oprogramowanie zarządza dostępem do komputera, zapamiętuje hasła do stron czy tworzy chronione foldery, ponadto daje możliwość otwarcia konkretnych aplikacji czy plików.

Warto zauważyć, że w wielu przypadkach urządzenie może przyporządkować również poszczególne odciski palców do zupełnie różnych czynności. Pozwoli to perfekcyjne zabezpieczenie komputera. Raz, że nikt nie będzie w stanie oszukać skanera linii papilarnych, a dwa, że przyporządkowując konkretny odcisk do określonej czynności, znacznie zwiększamy bezpieczeństwo naszych danych, pieniędzy i prywatnych korespondencji.

Jak widać czytnik może być wykorzystywany zarówno w domu, jak i w firmie – w każdej sytuacji występuje kontrola dostępu, która skutecznie blokuje chętnych do włamania się na nasz komputer. Ponadto dzięki zastosowaniu konkretnych systemów monitoringu pracy możemy weryfikować, kiedy nasz pracownik logował się do systemu za pośrednictwem zainstalowanego czytnika – ewidencja czasu pracy również wchodzi na zupełnie nowy poziom dzięki zastosowaniu tego rozwiązania.


Zobacz inne